مایکروسافت و ولوو با یکدیگر بر روی فناوری اتومبیل‌های خودران کار می‌کنند

شکی نیست که تمامی خودروسازان بزرگ در سراسر جهان در حال توسعه و تحقیق بر روی اتومبیل‌های خودران بوده و البته هنوز هم معلوم نیست که این خودروها در چه زمانی وارد بازار خواهند شد. این شرکت‌ها تیم مهندسی بسیار قدرتمند و توانمندی دارند که می‌تواند آنها را در رسیدن به همه چیز، یاری کند، اما […]

شکی نیست که تمامی خودروسازان بزرگ در سراسر جهان در حال توسعه و تحقیق بر روی اتومبیل‌های خودران بوده و البته هنوز هم معلوم نیست که این خودروها در چه زمانی وارد بازار خواهند شد. این شرکت‌ها تیم مهندسی بسیار قدرتمند و توانمندی دارند که می‌تواند آنها را در رسیدن به همه چیز، یاری کند، اما واقعا برخی شرکت‌ها همچون مایکروسافت هستند که در سطح بالاتری از دنیای تکنولوژی قرار دارند و حداقل همین موضوع می‌تواند یکی از دلایل اصلی شرکت سوئیسی ولوو با مایکروسافت باشد.

حال در یک کنفرانس خبری آنلاین، مدیران ولوو به صورت رسمی از همکاری مشترک خود با مایکروسافت در مورد توسعه و تحقیق بر روی فناوری اتومبیل‌ها خودران خبر دادند و اعلام کردند که قصد دارند از هدست‌های HoloLens شرکت مایکروسافت در خودروهای تولیدی خود، برای فروش استفاده نمایند. به عنوان مثال هنگام خرید خودرو، دیگر خریداران نیازی ندارند که خود اتومبیل را از نزدیک ببینند. این تکنولوژی، امکان مشاهده‌ی خودرو از راه دور را برای کاربران قراهم می‌آورد و حتی می‌تواند بسیاری از امکانات خودرو را نیز به صورتی مجازی، پیش روی خریداران قرار دهد.

البته مفاد همکاری این دو شرکت تنها در مورد این موضوع نیست و مدیران دو شرکت در مورد ایمنی خودرو و موارد این‌چنینی نیز همکاری‌های مشترکی خواهند داشت. طبق صحبت‌های آقای Scott Erickson، مدیر ارشد بخش توسعه هدست‌های HoloLens، صاحب‌منصبان مایکروسافت از همکاری با شرکت ولوو احساس رضایت کرده و بسیار خوشحالند که می‌توانند چنین امکانی را برای خریداران خودروهای ولوو امکان‌پذیر نمایند.

مدیران هر دو شرکت امیدوارند همکاری‌های آنها ادامه داشته باشد و حتی مایکروسافت بتواند در بخش طراحی خودرو نیز به طراحان ولوو کمک کند.