مایکروسافت فضای ذخیره‌سازی رایگان سرویس وان‌درایو را به 5 گیگابایت کاهش می‌دهد

سال گذشته بود که مایکروسافت برنامه‌های خاصی برای سرویس ابری خود یعنی OneDrive داشت و اعلام کرد که قصد دارد 15 گیگابایت فضای رایگان اضافی را در کنار 5 گیگابایت فضایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، حذف نماید. پس از گذشت چند هفته، مایکروسافت به صورتی غیر منتظره به تمامی کاربران 15 گیگابایت فضای رایگان ارائه […]

سال گذشته بود که مایکروسافت برنامه‌های خاصی برای سرویس ابری خود یعنی OneDrive داشت و اعلام کرد که قصد دارد 15 گیگابایت فضای رایگان اضافی را در کنار 5 گیگابایت فضایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد، حذف نماید.

پس از گذشت چند هفته، مایکروسافت به صورتی غیر منتظره به تمامی کاربران 15 گیگابایت فضای رایگان ارائه داد و با قرار دادن یک کلید برای دریافت 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی بیشتر تا 31 ژانویه 2016، آنها را به دریافت فضای رایگان بیشتر تشویق نمود.

اما اگر شما از آن دسته از کاربرانی باشید که از سال گذشته تا کنون از هیج‌کدام از یک طرح‌های مایکروسافت استفاده نکرده و کارهایی که به آن اشاره کردیم را انجام نداده باشید، چه مقداری فضا خواهید داشت؟ در این صورت فضایی که مایکروسافت در اختیار شما قرار می‌دهد به 5 گیگابایت کاهش پیدا خواهد کرد. البته هنوز ما نمی‌دانیم که این طرح قرار است از چه زمانی اجرایی شود اما مایکروسافت اعلام کرده که 15 گیگابایت فضای این دسته از کاربران را به 5 گیگابایت کاهش خواهد داد.

فروشگاه های مایکروسافت در امریکا تعطیل شد

به هر صورت باید از همین حالا حواس خویش را جمع کرده و اگر اطلاعات مهمی در این فضا دارید را حذف نمایید تا به هنگام کاهش پیدا کردن فضای ذخیره‌سازی خود، دچار مشکل نشوید.