مایکروسافت برای سال 2017 ویندوز 10 دو آپدیت بزرگ در برنامه دارد

همان طور که احتمالا می‌دانید شرکت مایکروسافت در هفته گذشته آپدیت سالانه ویندوز 10 را برای کاربران این سیستم عامل جدید منتشر کرد. اما هم اینک بحث و صحبت بر سر این مسئله است که آپدیت‌های جدید آینده این سیستم عامل در چه تاریخی منتشر خواهند شد؟ به تازگی در بخش خبری وب‌سایت شرکت مایکروسافت اطلاعاتی در […]

همان طور که احتمالا می‌دانید شرکت مایکروسافت در هفته گذشته آپدیت سالانه ویندوز 10 را برای کاربران این سیستم عامل جدید منتشر کرد. اما هم اینک بحث و صحبت بر سر این مسئله است که آپدیت‌های جدید آینده این سیستم عامل در چه تاریخی منتشر خواهند شد؟ به تازگی در بخش خبری وب‌سایت شرکت مایکروسافت اطلاعاتی در این زمینه به یبرون درز کرده است. ناتان مرکر از مایکروسافت در این خصوص اظهار داشته است که: “این آپدیت آخرین بروزرسانی‌ ما در سال 2016 خواهد بود و برای سال 2017 نیز دو آپدیت بزرگ در برنامه خواهیم داشت”‌.

طبیعی است که شرکت مایکروسافت در مورد جزئیات این آپدیت‌ها هیچ گونه صحبتی به میان نیاورد. اما در هر صورت شایعات و خبرهای منتشر شده در این زمینه حاکی از آن است که اولین به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 در اوایل سال 2017 میلادی قبل از شروع فصل بهار ارائه خواهد شد. این نسخه از به‌روزرسانی با اسم رمز Redstone 2 شناخته خواهد شد. از طرفی به احتمال بسیار زیاد ارائه این به‌روزرسانی با آپدیت سخت‌افزاری و محصولات شرکت مایکروسافت یعنی معرفی سرفیس پرو و سرفیس بوک جدید این شرکت مصادف خواهد شد. جالب است بدانید که بر اساس گزارشات منتشر شده شرکت مایکروسافت قبلا هم در مورد Redstone 2 فعالیت‌هایی را بروز داده است و در حقیقت هم اینک در حال تست تکمیلی آن می‌باشد.

احتمالا آپدیت Redstone 2 مهم‌تر از به‌روزرسانی دوم باشد. اما در هر صورت می‌بایست به این موضوع نیز اشاره کرد که به‌روزرسانی دوم که با اسم رمز Redstone 3 شناخته می‌شود نیز احتمالا اواخر سال 2017 به کاربران این سیستم عامل ارائه خواهد شد. در نهایت باید گفت که شرکت مایکروسافت سیستم عامل ویندوز 10 را در ماه جولای گذشته تحت اسم رمز Threshold 1 به طور رسمی معرفی کرد. سپس در ماه نوامبر با اسم رمز Threshold 2 اولین بروزرسانی بزرگ مربوط به این سیستم عامل را ارائه کرد. از طرفی هفته گذشته طی آپدیت سالانه، مایکروسافت نسخه Redstone 1 را منتشر کرد. این به‌روزرسانی دومین آپدیت بزرگ مایکروسافت برای ویندوز 10 از تاریخ معرفی رسمی آن در سال پیش به حساب می‌آید. از طرفی شرکت مایکروسافت دو آپدیت بزرگ دیگر را برای سال بعد در برنامه خود دارد دارد. پس نتیجه می‌گیریم که این شرکت احتمالا به طور سالانه دو به‌روزرسانی بزرگ را ارائه خواهد کرد.