تازه های تکنولوژی

سیستم خنک‌سازی دستگاه‌های تاشدنی مایکروسافت چگونه عمل می‌کند؟

در پتنت جدید مایکروسافت که مربوط به دو دستگاه سرفیس دوئو و سرفیس نئو است از سیستم خنک سازی این شرکت پرده برداری شد. این دو دستگاه که به تازگی معرفی شده اند، در سال آینده به بازار عرضه خواهند شد. جزئیات این دستگاه‌ها هنوز به طور کامل منتشر نشده اند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز، وبسایت WindowsUnited پتنت جدیدی منتشر کرده که در آن چگونگی سیستم خنک سازی نشان داده شده است. مایکروسافت قرار است برای خنک سازی این دستگاه‌ها از محفظه بخار استفاده کند. این محفظه بطور مساوی در دو قسمت قرار دارد تا هر دو سمت به یک اندازه خنک شود.

از طرح منتشر شده مشخص است که این سیستم خنک کننده شامل یک محفظه بخار و یک لولای قابل انعطاف در دو طرف است. این دستگاه انتقال حرارت از دو بخش تشکیل شده و محفظه بخار در هر دو بخش قرار گرفته است. این محفظه بخار از دولایه تشکیل شده است. در لایه اول تیتانیوم قرار دارد. لایه دوم نیز از جنس تیتانیوم ساخته شده است و به لایه اول متصل است. لایه سومی هم بین این دو وجود دارد که برای حرکت مویرگی مایع تیتانیوم داخل این محفظه پیکربندی شده است. بدین ترتیب این سیستم مانع از داغ کردن این دو دستگاه میشود. البته بنظر میرسد که نیاز به خنک کننده مناسب تری نیز داشته باشند.
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا