اخبار داخلیاطلاع رسانیویژه

اقدامات وزارت ارتباطات در مقابله با تصمیم سامسونگ برای محدود کردن کاربران ایرانی

سامسونگ در اقدام اخیر خود با ارسال ایمیلی به کاربران ایرانی اعلام کرد که به دلیل محدودیت های پولی این شرکت از تاریخ 25 فوریه (6 اسفند) دیگر قادر به خدمات دهی به کاربران ساکن ایران نخواهد بود. این خدمات شامل خرید برنامه یا محتوا است و دانلود برنامه های رایگان برای کاربران کماکان برقرار است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محمد جعفر نعناکار، مدیر کل حقوقی سازمان فناوری اطلاعات، در مورد اعمال محدودیت های سامسونگ گفت: سال پیش این شرکت ضمانت نامه های خود را طوری طراحی کرده بود که با دانلود و نصب اپلیکیشن های داخلی باطل میشد. این موضوع با پیگیری های دفتر حقوقی سازمان فناوری اطلاعات اصلاح و امکان استفاده کاربران از مارکت ایرانی فراهم شد. امسال نیز این شرکت طی ایمیلی اعلام کرد که امکان خرید نرم افزارهای پولی (که تاکنون بصورت ریال ممکن بود ) از 6 اسفند محدود خواهد شد. در این تصمیم گیری علاوه بر تبعیض بین کاربران ایرانی داخل و خارج، کلیه توسعه دهندگان اپلیکیشن های داخلی نیز امکان فروش محصولات خود در بازار گلکسی را نخواهند داشت. بدین ترتیب کاربران ایرانی از تمامی بازارهای اپلیکیشن محدود خواهند شد.

طی نامه ای به این شرکت علیه اقدامات اخیر، فهرست ابزارهای قانونی برای مقابله نیز برای انها ارسال شده است. نعناکار اضافه کرد: از جمله اقدامات سازمان فناوری تمدید نکردن روادید کارمندان کره ای در ایران خواهد بود. همچنین با گرفتن بازار 53 درصدی ایران میتوان آن را بین شرکت هایی مانند شیائومی، هواوی و آنر تقسیم کنیم. اقدام نهایی نیز ممانعت از رجیستری گوشی های رده بالا و تامین نرم افزارهای مورد نیاز از بازار اپلیکیشن های دیگر خواهد بود. در این میان ضرر اصلی متوجه شرکت سامسونگ خواهد بود زیرا بازار ایران را از دست خواهد داد.

 
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا