چگونه آسیب‌پذیری رم‌های موبایل و کامپیوتر باعث حمله هکرها میشود؟

محققان آسیب پذیری جدیدی در رم های ساخت 2014 تاکنون پیدا کرده اند که میتواند مورد حمله قرار گرفته و به کامپیوتر آسیب بزند. رم های جدید هم نسبت به حملات Rowhammer مصون نیستند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ZDNet، بسیاری از کارشناسان تولید کننده رم با ارائه […]

محققان آسیب پذیری جدیدی در رم های ساخت 2014 تاکنون پیدا کرده اند که میتواند مورد حمله قرار گرفته و به کامپیوتر آسیب بزند. رم های جدید هم نسبت به حملات Rowhammer مصون نیستند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از ZDNet، بسیاری از کارشناسان تولید کننده رم با ارائه راهکار TRR(همگام ساز ستون های هدف) تلاش کردند تا این سخت افزار را از حملات Rowhammer حفظ کنند. اما بنظر می رسد این راهکار نتوانسته چندان موثر باشد. در رم های جدید داده ها داخل سلول های حافظه ای دخیره می شوند و هرگاه برنامه ای در کامپیوتر اجرا میشود این داده ها بطور منظم کنار هم قرار میگیرند. این در کنار هم قرار گیری بصورت شبکه کمک می کند تا از سلول های بیشتر رم استفاده شود و همچنین ارتباط الکتریکی بین سلولی افزایش می باید.

حملات Rowhammer نیز دقیقا همین ارتباط بین سلولی است. این تداخلات الکتریکی از طریق خواندن و نوشتن سریع روی یک ردیف از این سلولهای داده انجام شده و باعث تداخل الکتریکی و جابجایی داده ها میشود. کلیه سازندگان رم در حال توسعه ساختار و بهبود آن در مقابل حملات هستند. ساختارهای جدید در رم های 4 DDR هم نتوانست در مقابل این حملات مقاوم باشد.از طرفی ابزار جدید هکرها به نام TRRespass با توجه به ساختار جدید رم ساخته شده و هکرها می توانند حملات قدیمی را با این ابزار بروزرسانی کرده و مجددا به رم های جدید نیز نفوذ کنند.

تبلیغات :

buy Neuralink