آموزش ترابرد کردن شماره موبایل در همراه اول، ایرانسل و رایتل

با آغاز طرح ترابردپذیری، اپراتورهای تلفن همراه درگاه‌های مربوط به این کار را طراحی و لانچ کردند. در حال حاضر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل عملیات ترابردپذیری را به صورت مستقیم از روی پورتال خود انجام می‌دهند. در این مطلب شیوه درخواست برای مهاجرت (ترابرد) بین اپراتوری در هر کدام از اپراتورها را […]

با آغاز طرح ترابردپذیری، اپراتورهای تلفن همراه درگاه‌های مربوط به این کار را طراحی و لانچ کردند.

در حال حاضر سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و رایتل عملیات ترابردپذیری را به صورت مستقیم از روی پورتال خود انجام می‌دهند.

در این مطلب شیوه درخواست برای مهاجرت (ترابرد) بین اپراتوری در هر کدام از اپراتورها را برای شما ارائه می‌دهیم.

همراه اول

اگر از جمله مشترکانی هستید که می‌خواهید با سیم‌کارت ایرانسل یا رایتل خود وارد شبکه همراه اول شوید باید به آدرس www.join.mci.ir مراجعه کنید.

در صفحه باز شده باکسی جهت “ورود به پورتال ترابرد” وجود دارد که داخل آن کادری برای وارد کردن شماره ایرانسل یا رایتل وجود دارد. کسانیکه تقاضای ورود به همراه اول را دارند باید برای مشاهده اطلاعات سرویس ترابرد به این اپراتور، شماره‌شان در اپراتورهای دیگر را وارد کرده و رمز عبور دریافتی را از طریق پیامک دریافت کنند. بعد از اینکه رمز عبور یکبار مصرف خود را دریافت کردید، وارد صفحه‌ای می‌شوید که درخواست ترابرد آنلاین را می‌کند؛ به این شکل که فرمی برای تکمیل اطلاعات حقیقی مربوط به مالک سیم‌کارت در نظر گرفته شده است. در پایین صفحه نیز باکس‌های مجزایی برای معرفی خدمات اپراتور اول در نظر گرفته شده است.

در بخش دیگری نیز به متقاضیان ترابرد گفته شده که بعد از تکمیل فرم و ثبت درخواست، پیامکی جهت اخذ تأیید از طرف رگولاتوری برای متقاضیان ارسال خواهد شد که پس از تأیید آن، ترابرد مشترکان اعتباری و دائمی به ترتیب ظرف حداکثر 3 و 5 روز کاری انجام می‌شود.

ایرانسل

اگر قصد دارید که با سیم‌کارت همراه اول یا رایتل خود وارد شبکه ایرانسل شوید باید به آدرس http://eform.irancell.ir/Portal/Home/?188479/MNP مراجعه کنید.

در این صفحه ضمن تعریفی از عملیات ترابردپذیری، مراحل درخواست و انجام ترابرد شماره تلفن همراه طبق تصویر زیر نمایش داده شده است:

139504210911361728108754

ایرانسل هم فرمی جهت تکمیل اطلاعات حقیقی مربوط به مالکان سیم‌کارت در نظر گرفته که در واقع مربوط به مرحله پیش ثبت‌نام است.

پیش از باکس تکمیل اطلاعات فردی، خدمات و سرویس‌های اپراتور دوم به صورت کامل تشریح شده است.

هشدارهایی که برای انجام ترابرد شماره داده شده نیز به شرح زیر است:

  • ترابردپذیری تنها برای مشترکان حقیقی امکان‌پذیر است.
  • اطلاع‌رسانی‌ها در این زمینه صرفا از طریق پیامک با سرشماره 667 انجام خواهد شد.
  • لازم است کاربر جهت تایید فرآیند، عدد 1 را ظرف 24 ساعت به شماره مذکور پیامک کند.
  • هزینه ترابرد رایگان بوده و کاربر فقط مبلغ 3,000 تومان بابت سیم‌کارت می‌پردازد.
  • ترابردپذیری برای مشترکان حقوقی باید به صورت کتبی و از طرف صاحبان مجاز یا نمایندگان معرفی شده، از طریق مراجعه به یکی از مراکز خدمات انجام گیرد.

رایتل

اگر مایل باشید که با سیم‌کارت همراه اول یا ایرانسل خود وارد شبکه رایتل شوید باید به آدرس www.rightel.ir/mnp مراجعه کنید.

در ابتدا پنجره هشدارگونه‌ای باز می‌شود که در آن درباره ترابردپذیری و انتقال به این اپراتور بدون تغییر شماره گفته شده است. در صفحه اصلی آدرس مذکور، پنجره ساده و سه بخشی در نظر گرفته شده که شامل موارد زیر است:

  1. درخواست ترابردپذیری شماره
  2. پیگیری وضعیت ترابردپذیری
  3. لغو ترابردپذیری

فرم‌های تعبیه شده توسط رایتل ساده و سبک‌تر از دو اپراتور دیگر است و تکمیل آنها نیازمند وقت چندانی نیست که از این جهت، بیشتر به نظر در می‌آید.