فقط ۶ درصد کاربران تمایل به استفاده از دستیارهای صوتی هوشمند در مکان‌های عمومی دارند

دستیارهای صوتی همانند سیری، کورتانا یا Voice گوگل که به نظر می‌آمد مرز بین تکنولوژی گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر و فناوری‌های جدید در این حوزه باشند، هم اینک تنها قابلیت صحبت کردن با گوشی همانند حرف زدن با دگیر افراد را پدید آورده‌اند. با اینکه دستیارهای صوتی و هوش مصنوعی آن‌ها روز به روز در حال […]

دستیارهای صوتی همانند سیری، کورتانا یا Voice گوگل که به نظر می‌آمد مرز بین تکنولوژی گوشی‌های هوشمند قدیمی‌تر و فناوری‌های جدید در این حوزه باشند، هم اینک تنها قابلیت صحبت کردن با گوشی همانند حرف زدن با دگیر افراد را پدید آورده‌اند. با اینکه دستیارهای صوتی و هوش مصنوعی آن‌ها روز به روز در حال پیشرفت هستند، اما میزان استفاده موثر از آن‌ها باز هم در حد متوسطی باقی مانده است.

اما در این بین مقصر کیست؟‌ براساس یک نظر سنجی به عمل آمده مشخص شد که کاربران در مورد استفاده از این سرویس‌ها در محل‌های عمومی کاملا بی‌میل هستند. حتی نظر‌سنجی‌های معتبر دیگری نیز در این حوزه به عمل آمد که نشان می‌داد دستیارهای صوتی سیری، گوگل ناو و همچنین کورتانا در این زمان کمترین میزان استفاده را توسط کاربران خواهند داشت.البته افراد بسیار کمی نیز هستند که از روی کنجکاوی یا مسائل دیگر نظیر نشان دادن این سرویس‌ها به خانواده یا دوستان خود از این قابلیت‌ها استفاده می‌کنند که البته این میزان از افراد نمی‌توانند تغییر خاصی را در افزایش آمار اعمال نمایند. موردی که در این حوزه می‌بایست به آن اشاره کرد این است که زمانی که می‌خواهید از این سرویس‌ها در مترو یا مکان‌های عمومی استفاده کنید، با صدای بلندی از سوی سرویس دستیار صوتی سیری یا کورتانا یا در گوشی اندرویدی خود مواجه خواهید شد که توجه و نگاه عجیب تمامی افراد ساکن در آن محل را به سمت شما جلب خواهد کرد. البته این اصوات حتی ممکن است برای بعضی از افراد ساکن در آن محل نیز مزاحمت ایجاد کند.

Siri دستیاری مجازی که همه پرسش هایتان را پاسخ می دهد

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که درصد افرادی که از دستیارهای صوتی گوگل ناو و سیری تا به امروز بر روی سیستم عامل خود استفاده نکرده‌اند تک رقمی (بسیار کم) بوده است. در حقیقت میزان استفاده از این سرویس برساس محل قرارگیری آنها بوده است. در حقیقت 51 درصد استفاده از این سرویس‌ها در داخل خودرو و 39 درصد آنها زمانی بوده است که افراد در خانه خود ساکن بوده‌اند. جالب است بدانید که تنها 1.3 درصد از آنها از این سرویس در محل کار خود استفاده می‌کنند و 6 درصد نیز در محیط‌های عمومی مایل به استفاده از آن هستند. البته در میان کاربران اندرویدی مورد آخر بیشتر بوده (12 درصد برای کاربران اندرویدی و 3 درصد برای دستیار صوتی سیری) که البته باز هم میزان بسیار کمی به شمار می‌آید.