تازه های تکنولوژی

موتورولا از فناوری جدید شارژ از راه دور گوشی موبایل رونمایی کرد

موتورولا از فناوری جدید شارژ بیسیم خود رونمایی کرده است. این تکنولوژی قادر است در فاصله یک متری به طور همزمان دو گوشی موبایل را به صورت کاملاً بی سیم شارژ کند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، علاوه بر شیائومی، موتورولا نیز از فناوری جدید خود برای شارژ بی‌سیم رونمایی کرده است. در چند ماه اخیر کلیه شرکت های سازنده گوشی هوشمند به دنبال راهکارهای بیسیم برای شارژ گوشی هستند. در حال حاضر شیائومی و موتورولا تلاش بسیاری را به عنوان نخستین شرکت‌های پیشتاز در زمینه راه کار های بی سیم انجام داده اند. موتورولا ویدیویی را از فناوری شارژ از راه دور خود منتشر کرده که در آن فناوری مورد نظر به طور کامل معرفی می شود.

ایستگاه شارژ بیسیم موتورولا به نام “موتورولا وان هایپر” قادر است به طور همزمان دو موبایل را در فواصل ۸۰ و ۱۰۰ سانتی متری به صورت بی سیم شارژ کند. در این ویدئو از دو موبایل مدل اج برای آزمایش استفاده شده است. البته مشخص نیست که تغییرات سخت افزاری یا نرم افزاری در این دو مدل انجام شده باشد یا خیر.

 در این ویدئو مشخص شده که عملیات دریافت انرژی توسط این دو گوشی با قرار دادن دست در بر ایستگاه متوقف می شود. احتمالاً موتورولا با این روش از خطرات احتمالی سلامتی در مقابل فرآیند ارسال امواج خبر داده است. هنوز جزئیاتی از این فناوری منتشر نشده اما مدیر اجرایی موتورولا در شبکه اجتماعی چینی ویبو با انتشار این ویدئو خواستار نظر کاربران در مورد این فن آوری شده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا