تازه های تکنولوژی

ناسا عطری با بوی فضا عرضه کرده است

ناسا عطری را ساخته است که بوی فضا می‌دهد و به زودی فضانوردان نیز برای آموزش از این عطر استفاده خواهند کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا به نقل از Daily Mail، هدف از تولید عطر با بوی فضا، آموزش فضانوردان پیش از پرتاب آنها به فضا است. بدین ترتیب فضانوردان می توانند با استشمام این عطر دیگر حس بیگانگی نسبت به محیط اطراف را در فضا نداشته باشند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

ناسا با کمک شیمیدانان عطری را تهیه کرده است که از طریق آن می‌توان بوی فضا را استشمام کرد. این عطر ادو اسپیس نام گرفته است  ودر ساخت آن که حدود یک دهه به طول انجامید از تجربیات فضانوردان ناسا استفاده شده است. در این عطر که رایحه ای عجیب دارد از بوی استیک خشک شده، تمشک و عرق نی‌شکر استفاده شده است. پژوهشگران این تحقیق می گویند ممکن است افرادی این بو را دوست داشته باشند و از آن استفاده کنند.

استیو پیرس، شیمیدان ناسا که از سال ۲۰۰۸ بررسی های خود برای تولید عطر فضا را آغاز کرده است، از تمامی فضانوردان ناسا خواسته است تا نظر خود در مورد بوی فضا را به وی اعلام کنند. تونی آنتونلی  (Tony Antonelli) ، یکی از فضانوردان بازنشسته ناسا در مورد خاطرات خود در ورود به فضا میگوید: با اینکه من یک دهه آموزش دیده بودم اما در مورد بوی فضا چیزی به من نگفته بودند. زیرا بوهای فضا کاملا منحصر به فرد است و پیش از این چنین بویی را در زمین استشمام نکرده بودم و توصیف آن برای من بسیار سخت بود. ناسا عطر مربوط به فضا را حدود ۲۹ دلار قیمت گذاری کرده است. اما هنوز مشخص نشده است که این عطر به تعداد انبوه تولید خواهد شد یا خیر.

 

 

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا