موشک ناسا در برنامه آرتمیس یک در ۱۲ فوریه پرتاب خواهد شد

ناسا اعلام کرد پرتاب موشک مربوط به سامانه پرتاب فضایی در ماموریت آرتمیس یک در تاریخ ۱۲ فوریه سال آینده انجام می گیرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماموریت ناسا در آرتمیس یک در روز ۱۲ فوریه سال آینده خواهد بود. به گفته ناسا این پرتاب زمانی انجام خواهد شد که کلیه […]

ناسا اعلام کرد پرتاب موشک مربوط به سامانه پرتاب فضایی در ماموریت آرتمیس یک در تاریخ ۱۲ فوریه سال آینده انجام می گیرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ماموریت ناسا در آرتمیس یک در روز ۱۲ فوریه سال آینده خواهد بود. به گفته ناسا این پرتاب زمانی انجام خواهد شد که کلیه آزمایش های نهایی نیز با موفقیت انجام گیرد.

سامانه پرتاب فضایی ناسا ارسال یک موشک برای ارسال فضانوردان به ماه، مریخ و دیگر مناطق دور فضا است. در سال ۲۰۲۴ نیز ناسا قصد دارد با کمک ماموریت آرتمیس یک بار دیگر فضانوردانی را به ماه ارسال کند. این فضاپیما شامل کپسول اوریون و موشک سامانه پرتاب فضایی خواهد بود. مهندسان ناسا نیز کپسول مورد نظر را در تاریخ ۲۰ اکتبر روی موشک ۳۲۲ فوتی در پایگاه فضایی کندی در فلوریدا مستقر کردند.

موشک مورد نظر قرار است به همراه کپسول اوریون اولین ماموریت آرتمیس ناسا را ارائه کند. تام ویتمیر از بخش توسعه سیستم های اکتشافی در ناسا گفته است: برای آزمایش های اولیه در اواخر ماه دسامبر این کپسول و موشک مورد نظر به سکوی پرتاب منتقل می شود. به گفته وی آرتمیس ۱ گام اولیه ناسا در پرتاب فضانوردان، اولین زن و دو مرد فضانورد به فضا است.

 موشک مربوط به سامانه پرتاب فضایی نیز شامل یک بخش مرکزی با چهار موتور دو پیشرانه بزرگ RS-25 است به طوری که در مجموع ۸۰۸ میلیون پوند نیروی رانشی تولید خواهد کرد. پیش از این در آزمایش این موشک در سال جاری در قسمت مرکزی دو بار دچار مشکل شده بود. آزمایش دیگری نیز در ۱۶ ژانویه انجام گرفته بود که خاموش شدن موتورها باعث ناتمام ماندن آن شد. قرار است موشک مورد نظر ۶ روز قبل از ۱۲ فوریه به منطقه پرتاب منتقل شود. پنجره زمانی اعلام شده برای پرتاب ها نیز از ۱۲ فوریه تا ۲۷ فوریه خواهد بود.

تبلیغات :

buy Neuralink