احتمال عرضه‌ی دوبین جدید کنون در سری EOS M تا پایان سال جاری

آخرین باری که شرکت کنون به طور رسمی از یک دوربین بدون آینده رونمایی به عمل آورد مربوط به سال 2015 و دوربین EOS M3 این شرکت می‌شود. اما هم اینک که در سال 2016 هستیم به نظر شما آیا می توان از این شرکت ژاپنی انتظار عرضه یک دوربین بدون آینه دیگر را داشت؟ بر […]

آخرین باری که شرکت کنون به طور رسمی از یک دوربین بدون آینده رونمایی به عمل آورد مربوط به سال 2015 و دوربین EOS M3 این شرکت می‌شود. اما هم اینک که در سال 2016 هستیم به نظر شما آیا می توان از این شرکت ژاپنی انتظار عرضه یک دوربین بدون آینه دیگر را داشت؟ بر اساس خبرها و شایعات منتشر شده از سوی وب سایت Canon Rumors، جواب مثبت خواهد بود. در حقیقت بر مبنای گزارشات نشر یافته شرکت کنون احتمالا در پایان سال میلادی جاری از چنین دوربینی به طور رسمی رونمایی به عمل خواهد آورد.

در واقع این دوربین قرار است جایگزین EOS M3 معرفی شده در سال 2015 باشد. البته جالب این جا است که شرکت کنون همانند سامسونگ در حال جا یک عدد می‌باشد. در حقیقت احتمالا این شرکت به جای M4، از نسخه‌ای با نام M5 رونمایی خواهد کرد. عملی مشابه با سامسونگ در معرفی نوت 7 به جای نوت 6. هنوز نمی‌دانیم که دلیل اصلی شرکت کنون به منظور اجرای چنینی طرحی چیست. اما در هر صورت آن قدر مهم بوده است که شرکت کنون در این زمینه بخواهد یک نسل را به طور کامل جا بیندازد.

از طرفی بر اساس موارد منتشر شده این دوربین به غیر از طراحی و ارگونومی، هیچ تغییر خاصی را نسبت به نسخه پیشین خود نخواهد دید. البته همان طراحی دوربین نیز تغییر عظیم و بزرگی نخواهد کرد. اما در هر صورت می‌بایست به این نکته اشاره کرد که این دوربین از حسگری با ابعاد APS-C، درست مشابه EOS M3 برخوردار خواهد بود. اما در هر صورت به دلیل قرارگیری ویژگی‌های جدید، مسلما بازار فروش منحصر و مربوط به خود را خواهد داشت.

در مورد این محصول جدید هنوز هیچ گونه اطلاعات جدیدی یا خاصی به بیرون درز نکرده است. اما در هر صورت احتمال می‌دهیم که این دوربین از قابلیت فیلم برداری با دقت 4K برخودار باشد. تغییرات دیگر نیز احتمالا مربوط به بروزرسانی سخت افزاری نمایشگر دوربین باشد. در هر صورت می‌بایست دوباره به این موضوع اشاره کنیم که مطالب نشر یافته در این بخش را تنها در حد یک شایعه قبول کنید. هر چند در صورت انتشار خبرهای جدید در روز‌های آینده، در تک‌نیوز شما را از شنیدن آنها غافل نخواهیم گذاشت.

تبلیغات :

buy Neuralink