قابلیت جدید گوگل پلی استور؛ فیلترهایی برای دستیابی راحت‌تر به اپلیکیشن‌های مورد نظر

اضافه کردن قابلیت جدید به گوگل پلی استور به کاربران در یافتن اپلیکیشن‌های سازگار با دستگاههای آنها کمک خواهد کرد. به این ترتیب فیلتر جدید گوگل پلی جستجوی اپلیکیشن ها را برای دستگاه های اندرویدی، ساعت های هوشمند و محصولات اندروید تی وی جداسازی می کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، پیش از این […]

اضافه کردن قابلیت جدید به گوگل پلی استور به کاربران در یافتن اپلیکیشن‌های سازگار با دستگاههای آنها کمک خواهد کرد. به این ترتیب فیلتر جدید گوگل پلی جستجوی اپلیکیشن ها را برای دستگاه های اندرویدی، ساعت های هوشمند و محصولات اندروید تی وی جداسازی می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، پیش از این گوگل از قابلیت دیگری در پلی استور رونمایی کرده بود که از آن طریق کاربران می‌توانستند با کمک موبایل برای تلویزیون و ساعت هوشمند اپلیکیشن نصب کنند. اکنون قابلیت دیگر اضافه شده به گوگل پلی فیلتر جستجوی جدیدی است که امکان می‌دهد تنها اپلیکیشن‌های سازگار با دستگاه خود را جستجو کنید. کاربران با اتصال به اکانت گوگل و انتخاب یکی از سه گزینه ی گوشی و تبلت اندرویدی، اندروید تی وی واچ می‌توانند هنگام جستجو در پلی استور دستگاه مورد نظر را انتخاب کرده سپس منویی از اپلیکیشن های متناسب با دستگاه خود را دریافت کنند.

برای استفاده از فیلترهای جدید گوگل پلی باید در نوار مربوطه متن دلخواه را تایپ کرده و سپس عملیات جستجو را انجام دهیم. البته تنها با تایپ متن دلخواه دقیقاً وارد صفحه اپلیکیشن خواهید شد و امکان مشاهده صفحه نتایج جستجو وجود ندارد. هنوز زمان دقیق عرضه عمومی این قابلیت جدید مشخص نیست اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که این قابلیت به طور ناگهانی فعال شده است.

 این قابلیت می تواند به افرادی که از چندین دستگاه به طور همزمان استفاده می کنند کمک کند تا علاوه بر صرفه‌جویی در زمان سریعتر بتوانند به اپلیکیشن‌های مورد نظر دسترسی پیدا کنند. زیرا برخی از توسعه‌دهندگان با انتشار چندین نسخه از برنامه خود در پلی استور تشخیص اپلیکیشن مورد نظر برای هر کدام از دستگاه ها را برای کاربران دشوار کرده اند.