قابلیت جدید اینستاگرام به فاصله گیری از اینستاگرام و استفاده کمتر نوجوانان از این پلتفرم کمک می کند

قابلیت جدید اینستاگرام به نام استراحت به کاربران نوجوان کمک خواهد کرد تا برای مدتی از این شبکه اجتماعی فاصله بگیرند. علاوه بر آن با تشویق این کاربران از استفاده محتوای نامناسب برای این افراد جلوگیری می کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فیسبوک اخیراً اتهاماتی را از سوی افراد مطرح در […]

قابلیت جدید اینستاگرام به نام استراحت به کاربران نوجوان کمک خواهد کرد تا برای مدتی از این شبکه اجتماعی فاصله بگیرند. علاوه بر آن با تشویق این کاربران از استفاده محتوای نامناسب برای این افراد جلوگیری می کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، فیسبوک اخیراً اتهاماتی را از سوی افراد مطرح در مورد اعتیاد کاربران به اینستاگرام دریافت کرده است و به همین منظور این شرکت قابلیت جدیدی را معرفی کرد تا از آسیب به نوجوانان جلوگیری کند. طی گزارشی که سی ان ان منتشر کرده است نیک کلگ، معاون امور جهانی فیسبوک از قابلیت جدیدی برای استفاده کمتر کاربران نوجوان از پلتفرم اینستاگرام خبر داده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 البته هنوز مشخص نیست این قابلیت چه زمانی آماده به کار خواهد شد. اما هدف از ساخت آن کاهش اعتیاد به شبکه های اجتماعی و یا دیگر رفتارهای ناسالم است. البته کلگ در مورد رویکرد فیسبوک برای دوری کاربران نوجوان از محتوای نامناسب توضیح نداده است. وی در این مورد می گوید: در آینده قابلیتی معرفی خواهد شد که به وسیله آن کلیه کاربران و محتوای مشاهده شده آنها بررسی شده و در صورتی که نوجوانان بارها محتوای نامناسب مشاهده کرده باشند به سمت مشاهده سایر محتواها هدایت خواهند شد.

سرویس یوتیوب Shorts رقیب تیک تاک به صورت عمومی عرضه شد

پس از ابراز نگرانی خانم هاوگن در مورد اینستاگرام اکنون این شرکت ساز و کار جدیدی را برای کاهش این نگرانی ها در پیش گرفته است. پیش از این هاوگن اعلام کرد فیسبوک با اطلاع از موضوع موضوع الگوریتم های مخرب همچنان کودکان را به سمت این محتواها هدایت می کند. همچنین تلاشی نیز برای مقابله با نفرت پراکنی انجام نمی گیرد. زیرا سودآوری بیش از ایمنی کاربران برای این شرکت اهمیت دارد.