اخبار داخلیرخدادها

اقدام جدید سامانه همتا در مسدود کردن گوشی های رجیستری شده

سامانه همتا در اقدامی برخی از گوشی های رجیستری شده را به جرم تخلف مسدود کرده است. این اقدام سبب سردرگمی و آشفتگی بازار گوشی های همراه شده است.

پیش تر سامانه همتا در اعلامیه ای بیان کرده بود که حدود 30 هزار گوشی همراه بصورت غیرقانونی رجیستری شده اند که این اقدام شناسایی و گوشی های مربوطه مسدود خواهند شد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز ، سامانه همتا بیش از 30 هزار گوشی همراه که بصورت غیر قانونی ثبت شده بودند ، مسدود کرد. این امر با واکنش برخی همراه بود. بسیاری از صاحبان این گوشی ها معتقدند که رجیستری گوشی های انها بصورت قانونی انجام گرفته است.

طی پیگیری های تک نیوز و تماس با یکی از فروشندگان این گوشی ها مشخص شده است که اکثر فروشندگان موبایل پس از خریداری گوشی و جهت فعال سازی از کد ملی و مشخصات خود استفاده میکنند تا روند انتقال مالکیت گوشی به مشتری راحت‌تر انجام شود. این در حالیست که ربات سامانه‌ی همتا با مراجعه‌ به پنل همتای کاربران و با نقض حریم خصوصی آنها برخی از سریال‌ها را به‌صورت اتفاقی انتخاب و آنها را مسدود کرده است. زمان فعال سازی گوشی ها مختلف است و نشان میدهد که الگوریتم خاصی برای انتخاب انها در نظر گرفته نشده است.

سامانه همتا در این مورد گفته است که این اقدام برای جلوگیری از رجیستری گوشی ها مسافری و استفاده تجاری آنها انجام شده است. در حالی که در میان گوشی های مسدود شده ، گوشی های وارداتی شرکت ها نیز به چشم میخورد. و هیچ قانون یا مصوبه ای پیش از آن اعلام نشده است. حال باید منتظر بود تا ببینیم اقدام بعدی این سامانه چه خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا