نمایشگرهای لمسی جدید می‌توانند امکان حس کردن اشیا را فراهم کنند

نوع جدیدی از نمایشگرهای لمسی توسط پژوهشگران آمریکایی توسعه داده شده است که کاربر هنگام استفاده از آن احساس لمس اشیا را خواهد داشت. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مهندسین بخش مکانیک دانشگاه Texas A&M با بهبود تعامل میان انگشت و دستگاه لمسی به دنبال پیشرفت فناوری حس کردن و واکنش دستگاه […]

نوع جدیدی از نمایشگرهای لمسی توسط پژوهشگران آمریکایی توسعه داده شده است که کاربر هنگام استفاده از آن احساس لمس اشیا را خواهد داشت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مهندسین بخش مکانیک دانشگاه Texas A&M با بهبود تعامل میان انگشت و دستگاه لمسی به دنبال پیشرفت فناوری حس کردن و واکنش دستگاه های لمسی از طریق انگشت کاربر بوده اند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در این پروژه که هدف از توسعه آن افزایش رابطه میان انسان و ماشین است می تواند دستگاه های لمسی مجهز به توانایی تقلید کردن اشیا را همانند حس لامسه در اختیار کاربران قرار دهد. سینتیا هیپول، محقق اصلی این پژوهش توانست طرح مورد نظر را با کمک یک پلتفرم فراگیر واقعیت مجازی و همچنین رابط های نمایشی لمسی مورد آزمایش قرار دهد. وی در مورد این طرح می‌گوید: فناوری مورد نظر به کاربر امکان می‌دهد تا از طریق صفحه نمایش، بافت ها، دکمه ها، اسلاید ها و دستگیره ها را احساس کند.

 با استفاده از این فناوری در نمایشگرهای لمسی میتوان در مواردی مانند خرید محصولات به صورت آنلاین به کاربر کمک کرد تا به عنوان مثال بافت پارچه را احساس کند. در واقع لمس صفحه نمایش لمسی به‌نفع صفحه نمایش است و بهبود این فناوری پیچیده لمسی در آینده به صورت متقابل در میآید.

به‌گفته هیپول اضافه شدن حس لامسه در نهایت باعث غنی شدن فضای مجازی و کاهش بار ارتباطی صدا و تصویر خواهد شد. هم اکنون بیشتر تجربیات مجازی تنها از طریق صوت و تصویر هستند و با اضافه شدن لامسه به رابطه میان انسان و ماشین واقعیت گرایی بیشتری احساس خواهد شد. این گروه محققان قرار است پژوهش مورد نظر را با کمک بررسی مولتی فیزیک رابطه میان انگشت کاربر و دستگاه ادامه دهند.