نکسوس‌‌ بعدی از پورت USB Type-C و سنسور حسگر اثر انگشت بهره خواهد برد

در کنفرانس I/O 2015 گوگل، اطلاعات بسیار زیادی از برنامه‌های آینده‌ی گوگل در اختیارمان قرار گرفت و Andorid M نیز به صورت کامل معرفی شد. اما موضوعی که وجود داشت این بود که نکسوس‌های بعدی که قرار است توسط هوآوی و ال‌جی ساخته شوند، بخش چندان قابل توجهی از این کنفرانس را به خود اختصاص نداده‌ […]

در کنفرانس I/O 2015 گوگل، اطلاعات بسیار زیادی از برنامه‌های آینده‌ی گوگل در اختیارمان قرار گرفت و Andorid M نیز به صورت کامل معرفی شد. اما موضوعی که وجود داشت این بود که نکسوس‌های بعدی که قرار است توسط هوآوی و ال‌جی ساخته شوند، بخش چندان قابل توجهی از این کنفرانس را به خود اختصاص نداده‌ بودند و گوگل نیز تنها به اعلام چند نکته در مورد این محصولات همچون اندازه‌ی صفحه‌نمایش و حجم باتری آنها، بسنده کرد.

اما جسته و گریخته اطلاعاتی در مورد نکسوس‌های بعدی توسط یکی از مهندسین ارشد گوگل، آقای Dave Burke منتشر شده که به برخی از قابلیت‌ها و ویژگی‌های این محصولات جدید اشاره دارد. یکی از موارد کلی که البته وجود آن بسیار بدیهیست، وجود سنسور اثر انگشت در این محصولات می‌باشد چرا که خود Andorid M نیز از این سنسور به صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌کند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

مورد دوم نیز به پورت قرار گرفته در این گوشی‌هوشمند مربوط می‌شود، پورتی که این روزها با تکنولوژی‌های بسیار خوبی که دارد در همه‌جا استفاده می‌شود و امروزه تمامی کروم‌بوک‌ها و مک‌بوک‌های جدید به آن مجهز شده‌اند. اینطور که آقای Burke اعلام کرده، نکسوس‌های بعدی به قدری توانمند و لایق هستند تا از پورت‌های USB Type-C در آنها استفاده شود. لازم به ذکر است که این پورت در نمایشگاه CES 2015 امسال معرفی شد و برای آشنایی بیشتر با آن، می‌توانید مقاله‌ی قبلی ما در مورد پورت Type-C را مطالعه نمایید.

اولین تلفن هوشمند VAIO، وارد بازار می‌شود

البته شاید این اطلاعات چندان تازگی نداشته باشند و از قبل هم قابل پیش‌بینی بوده باشند اما تایید و اعلام آنها به صورت رسمی، می‌تواند خیال ما را راحت کند.

و در نهایت، اخباری جدید در مورد قابلیت‌های بسیار زیاد و البته معرفی نشده‌ی Android M منتشر شده که نشان می‌دهد این سیستم‌عامل از قلم هوشمند Stylus نیز پشتیبانی می‌کند و اگر این موضوع صحت داشته باشد، نکسوس‌ها بعدی نیز از چنین قابلیتی بهره خواهند برد.