تازه های تکنولوژی

دستگاههای سال آینده از استاندارد USB.4 بهره مند خواهند بود

روز گذشته انجمن USB IF (USB Implementers Forum) اعلام کرد که استاندارد USB.4 تائید نهایی شده و مشخصات آن به زودی در اختیار طراحان، مهندسان و تولید کننده ها قرار خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تک نیوز ، این استاندارد جدید تا سال 2020 در کلیه محصولات و دستگاهها قرار خواهد داشت. سرعت انتقال در استاندارد جدید USB.4 حدود 40 گیگابیت بر ثانیه و همانند سرعت انتقال در Thunderbolt 3 و تقریبا دو برابر نرخ انتقال در USB.3.2 است.

استاندارد جدید USB.4 از ترکیب دو استاندارد USB.3 و Thunderbolt 3 تهیه شده است. قبل از این کاربران با مشکل بزرگی مواجه بودند. درگاه USB.3 در تمامی دستگاهها وجود داشت اما سرعت آن نصف Thunderbolt 3 بود. بدین ترتیب مشکل کاربران حل شده و سرعت آن بهبود پیدا کرده است.  فرم شکل USB در این استاندارد از نوع C بوده و تمامی دستگاههایی که از این درگاه بهره برده اند میتوانند از این استاندارد استفاده کنند.

قابلیت انتقال داده و تصویر در این استاندارد به نوعی آن را در کنار کابل های HDMI قرار میدهد. این استاندارد به نوعی جایگزین Thunderbolt 3 خواهد بود. پیش از این کاربران از Thunderbolt 3 در انتقال داده با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه استفاده میکردند. همچنین امکان معرفی محصولات جدید همچون GPU اکسترنال را داشتند. اما اکنون این استاندارد جهانی میتواند جایگزین مناسبی برای آن بوده و به یک کانکشن واحد در میان دستگاه و پلتفرم ها تبدیل شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا