احتمالا نوبیا در سال ۲۰۲۱ گوشی هوشمند با صفحه نمایش دارای قابلیت تغییر رنگ عرضه خواهد کرد

شرکت نوبیا در حال حاضر بر روی یک گوشی هوشمند با نوعی صفحه نمایش متفاوت کار می کند. صفحه نمایش این گوشی می‌تواند تغییر رنگ پیدا کند و یا به صورت شفاف درآید تا داخل گوشی نیز مشاهده شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نوبیا قرار است در گوشی‌های هوشمند جدید خود […]

شرکت نوبیا در حال حاضر بر روی یک گوشی هوشمند با نوعی صفحه نمایش متفاوت کار می کند. صفحه نمایش این گوشی می‌تواند تغییر رنگ پیدا کند و یا به صورت شفاف درآید تا داخل گوشی نیز مشاهده شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، نوبیا قرار است در گوشی‌های هوشمند جدید خود از نوعی شیشه الکتروکرومیک با قابلیت تغییر رنگ استفاده کند. این نوع شیشه در برخی از مدل‌های وان‌پلاس و یا دیگر لوازم الکترونیکی نیز استفاده شده بود. البته هنوز مشخص نشده است که آیا وان پلاس از آن برای صفحه نمایش گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد یا خیر. در خبر های جدید آمده است که احتمالاً در سال ۲۰۲۱ با گوشی هوشمند جدیدی مجهز به صفحه نمایش شیشه الکتروکرومیک مواجه خواهیم بود.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

طبق ویدیوی منتشر شده در ویبو شرکت چینی نوبیا گوشی جدید خود به نام رد مجیک را با استفاده از شیشه الکتروکرومیک و صفحه نمایش مجهز به قابلیت تغییر رنگ ساخته است. در این گوشی دو صفحه نمایش شفاف قرار داده شده و بدین ترتیب اجزای داخلی گوشی قابل مشاهده است. در حالت عادی و با تاریک بودن صفحه نمایش داخل آن مشخص نیست اما به محض لمس بخشی از  صفحه نمایش به حالت شفاف در میاید.

هنوز مشخص نیست که ویدیو منتشر شده مربوط به یک کانسپت از این شرکت است و یا در آینده نوبیا این گوشی را راهی بازار خواهد کرد. در شهریور سال گذشته نیز شرکت ویوو یک ویدیوی نمایشی از یک محصول خود با صفحه نمایش قابل تغییر رنگ منتشر کرده بود این محصول از یک صفحه نمایش رنگی کف از نقره ای به آبی تغییر پیدا می‌کرد، تشکیل شده بود. در حال حاضر این مدل صفحه نمایش تنها در یک مدل از گوشی های وان پلاس و برای پنهان کردن دوربین‌های پشت گوشی استفاده شده است.