اخبار داخلیدستاوردها

دریافت مجوز تاکسی هوایی در ایران

اولین تاکسی هوایی در ایران توانست مجوز پرواز را دریافت کند و پرواز آن نیز از مهرآباد و در بهمن ماه صورت خواهد گرفت.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، تاکسی هوایی در ایران در بهمن ماه و با دریافت مجوز از ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل پیشرفته شروع به کار خواهد کرد. اولین پرواز این تاکسی هوایی از فرودگاه مهرآباد خواهد بود. همچنین طرح تاکسی هوایی برای هواپیماهای ۴ تا ۱۹ نفره خواهد بود.

پرواز تاکسی های هوایی در کشور با مشکلات متعددی مواجه بوده است. یکی از این مشکلات مربوط به اخذ مجوز هاست و مشکل دیگر نیز مربوط به استفاده از فرودگاه برای تاکسی هوایی. در حال حاضر برخی از این مشکلات برطرف شده و همچنین مجوز پرواز تاکسی هوایی نیز صادر شده است.

 منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری فضایی در مورد آماده به کار تاکسی های هوایی می گوید: مسیر این تاکسی ها از سایر هواپیما جدا خواهد بود و مسیر های روان برای آنها استفاده می شوند. موضوع مربوط به مسیرهای تاکسی هوایی در آذرماه بررسی و آماده خواهد شد. در حال حاضر کلیه فرودگاه های کشور ظرفیت استفاده از پرواز تاکسی هوایی را خواهند داشت. اما اولین پرواز از فرودگاه مهرآباد بوده و در بهمن ماه به صورت آزمایشی انجام خواهد شد.

بودجه راه اندازی تاکسی‌های هوایی توسط شرکت فرودگاهها تأمین شده و هم اکنون نیز حدود ۷۰ درصد این بودجه جمع‌آوری شده است. برای راه اندازی پروژه تاکسی های هوایی نیز حدود ۳۶ شرکت دانش بنیان مشارکت خواهند داشت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا