اخبار شرکت‌ها

شرکت وان وب از جذب سرمایه لازم برای پرتاب ۵۰۰ ماهواره اینترنتی خبر داد

شرکت وان وب اعلام کرده توانسته با کمک شرکت های SoftBank و Hughes Network Systems سرمایه لازم برای پرتاب ۵۰۰ ماهواره این شرکت را جمع آوری کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کمپانی وان وب نیز مانند اسپیس ایکس تصمیم دارد تا ماهواره های اینترنت رسان را به مدار زمین پرتاب کند. سال گذشته این شرکت در رسیدن به هدف خود دچار مشکل شده و اعلام ورشکستگی کرده بود. اما با جذب سرمایه های لازم از مجموعه شرکت‌های SoftBank و Hughes Network Systems  توانست بار دیگر برنامه‌های خود را از سر بگیرد.

 هم اکنون این شرکت اعلام کرده که حدود ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه برای پرتاب ماهواره ها تأمین کرده است. مدیرعامل وان وب اعلام کرده اکنون مجموع سرمایه این شرکت به ۱.۴ میلیارد دلار رسیده و این شرکت خود را برای پرتاب ۵۰۰ ماهواره اولیه آماده می کند.

ماسایوسی سون، مدیر عامل SoftBank طبق اعلامیه‌ای بیان کرده: هم اکنون از حمایت کمپانی وان وب با هدف افزایش ظرفیت و تجاری سازی بسیار خوشحال هستیم. ناگفته نماند هم اکنون سافت بانک در هیئت مدیره وان وب نیز جایگاه ویژه ای دارد. وان وب تاکنون ۱۱۰ ماهواره به مدار زمین ارسال کرده و در آینده نیز قصد دارد تا کمتر از دو سال پرتاب پانصد ماهواره اینترنتی دیگر را نیز انجام دهد. دو کمپانی بهارتی و دولت ملی انگلیس ۴۵ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارند .سرمایه گذاری های اولیه مشترک این شرکت نیز در سال ۲۰۱۹ و با کمک ایرباس با هدف ظرفیت تولید هشت ماهواره اینترنتی آغاز شده بود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا