سرویس Pandora Premium رسما معرفی شد؛ رقیبی برای اپل‎موزیک و اسپاتیفای

آذرماه، گزارش‎هایی منتشر شد مبنی بر این‎که شرکت پاندورا قصد دارد با سرویس‎های اپل‎موزیک، اسپتیفای و سایرین رقابت و خدمات جدید پولی استریم موزیک خود به اسم Pandora Premium را راه‎اندازی کند. زمانی که این خبر برای اولین بار شنیده شد، Pandora Premium به مانند بازیگر دیگری نگریسته می‎شد که قصد ورود به حوزه‎ی پر […]

آذرماه، گزارش‎هایی منتشر شد مبنی بر این‎که شرکت پاندورا قصد دارد با سرویس‎های اپل‎موزیک، اسپتیفای و سایرین رقابت و خدمات جدید پولی استریم موزیک خود به اسم Pandora Premium را راه‎اندازی کند. زمانی که این خبر برای اولین بار شنیده شد، Pandora Premium به مانند بازیگر دیگری نگریسته می‎شد که قصد ورود به حوزه‎ی پر از رقابت و شلوغ استریم موزیک را دارد و امروز به دنبال معرفی رسمی این پلت‎فرم، هم‎چنان این فرضیه پابرجاست.

کاربران با پرداخت ماهیانه 10 دلار می‎توانند از بین مجموعه‎ای از میلیون‎ها آهنگ استریم کنند و علاوه بر آن توانایی نامحدود رد کردن آهنگ و دانلود آن‎ها برای گوش دادن به صورت آفلاین بدون استفاده از شبکه‎ی وای‎فای و  شبکه‎ی همراه گوشی را داشته باشند. این نوع خدمات را بارها و بارها مشاهده کرده‎ایم و تقریبا سایر پلت‎فرم‎های استریم موزیک فعلی آن را نیز ارائه می‎دهند ولی شرکت پاندورا مطمئن است که سرویس پرمیموم این شرکت به لطف جزئیات کوچک ولی مهم به نسبت سایرین متمایز خواهد شد.

پاندورا اعلام می‎کند که پیدا کردن آهنگ جدید برای گوش دادن می‎تواند در بین سرویس‎های رقیب امری مشکل باشد، ولی به لطف فناوری Music Genome این شرکت، این کار دیگر سخت نخواهد بود. پس از آن‎که کاربر یک لیست پخش در سرویس Pandora Premium ایجاد و تراک‎های موسیقی مورد نظر خود را اضافه کرد یک آیکون به اسم “آهنگ‎های مشابه اضافه کنید” (Add Similar Songs) مشاهده می‎کند. به دنبال کلیک بر روی این گزینه، Pandora Premium از فناوری Music Genome خود برای اضافه کردن خودکار سایر آهنگ‎ها به آن لیست پخش اضافه می‎کند، آهنگ‎هایی که این فناوری با توجه به محتویات لیست پخش کاربر فرض می‎کند دوست خواهد داشت. در جهان استریم فایل‎های موسیقی پیشنهاد آهنگ قابلیت جدیدی نیست ولی پاندورا تقریبا مطمئن است که فناوری آن‎ها به نسبت توانایی سایر سرویس‎ها به مراتب بهتر است.

علاوه بر فناوری مذکور، Pandora Premium هم‎چنین لیست ‎پخش جدیدی برای کاربر ایجاد خواهد کرد تا اگر او با آهنگ‎های متعددی از سوی یک هنرمند یا پایگاه پخش موزیک روبرو شده است، به او کمک شود به شکل دقیق‎تری آهنگ‎های که به دنبال آن‎ها است را پیدا کند و این‎کار با فیلتر کردن کاورها و نسخه‎های کارائوکه‎ی آن‎ها صورت می‎گیرد و دارای یک ناحیه‎ی جدید به اسم Now Playing است که ظاهر صفحه را در اپلیکیشن پاندورا بسته به رنگ آلبومی که کاربر به آن گوش می‎دهد، عوض می‎کند.

علاقه‎مندان از طریق اپ پاندورا هم برای اندروید و هم iOS می‎توانند به سرویس Pandora Premium دسترسی داشته باشند، ولی برای شروع فعلا به دعوت‎نامه‎ی پاندورا نیاز دارند. برداشت اندکی جدید از ایجاد لیست‎پخش جالب به نظر می‎آید ولی پاندورا با رقبای سرسختی روبرو است. اسپاتی‎فای، اپل‎موزیک، گوگل پلی‎موزیک و سایرین در حال حاضر حجم قابل توجهی از کاربران را به سمت خود جلب کرده‎اند و با آن‎که Pandora Premium بی‎نظیر و با قابلیت‎های متعدد به نظر می‎آید سخت می‎توان توجیه کرد که چرا یک کاربر اگر با رضایت در حال استفاده از یک خدمات دهنده‎ی موزیک است به سایرین رو آورد.

تبلیغات :

buy Neuralink