اخبار داخلیاطلاع رسانی

تلاش مجلس برای واگذاری مدیریت شبکه نمایش خانگی به صدا و سیما

مجلس یازدهم تلاش دارد از طریق تغییرتی در زمینه فعالیت‌های وزارت ارشاد، مجوز فعالیت های نمایش خانگی را به صدا و سیما واگذار کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مجلس یازدهم تلاش کرده تا در طرحی جدید مجوز شبکه نمایش خانگی را به صدا و سیما واگذار کند. بدین ترتیب وظایف سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر مربوط به وزارت ارشاد تغییراتی خواهد داشت. این در حالی است که معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد طی نامه‌ای مخالفت خود با چنین طرحی را غیر قانونی اعلام کرده بود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

در حال حاضر بخش اعظم نمایش خانگی مربوط به پلتفرم های آنلاین یا VOD ها می باشد و بیش از این نیز از طریق بخشنامه قوه قضاییه ارائه مجوز فعالیت تولید کنندگان محتوای صوت و تصویر بر بستر اینترنت به سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر سپرده شده بود. اما اکنون کمیته ارتباطات مجلس اعلام کرده است تعیین تکلیف درباره وضعیت صوت و تصویر فراگیر با توجه به دستورات قوه قضاییه و حکم دیوان عدالت اداری، نیازمند قانون گذاری جدید خواهد بود. همچنین نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی معتقدند واگذاری شبکه خانگی به صدا و سیما فقط در حد گمانه زنی است.

بر اساس ماده ۶ طرح اداره صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هرگونه فعالیت رادیو و تلویزیونی که قابلیت انتشار فراگیر در داخل و خارج از کشور چه به صورت واقعی و چه به صورت مجازی داشته باشد، در انحصار صدا و سیما خواهد بود و همچنین هرگونه فعالیت در این زمینه نیازمند دریافت مجوز از این سازمان است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا