اخبار داخلیاطلاع رسانی

تلاش مجلس برای واگذاری مدیریت شبکه نمایش خانگی به صدا و سیما

مجلس یازدهم تلاش دارد از طریق تغییرتی در زمینه فعالیت‌های وزارت ارشاد، مجوز فعالیت های نمایش خانگی را به صدا و سیما واگذار کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مجلس یازدهم تلاش کرده تا در طرحی جدید مجوز شبکه نمایش خانگی را به صدا و سیما واگذار کند. بدین ترتیب وظایف سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر مربوط به وزارت ارشاد تغییراتی خواهد داشت. این در حالی است که معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد طی نامه‌ای مخالفت خود با چنین طرحی را غیر قانونی اعلام کرده بود.

تبلیغات خدمات نگارش و ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای شرکت رزومه پرو resumepro.ir

در حال حاضر بخش اعظم نمایش خانگی مربوط به پلتفرم های آنلاین یا VOD ها می باشد و بیش از این نیز از طریق بخشنامه قوه قضاییه ارائه مجوز فعالیت تولید کنندگان محتوای صوت و تصویر بر بستر اینترنت به سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر سپرده شده بود. اما اکنون کمیته ارتباطات مجلس اعلام کرده است تعیین تکلیف درباره وضعیت صوت و تصویر فراگیر با توجه به دستورات قوه قضاییه و حکم دیوان عدالت اداری، نیازمند قانون گذاری جدید خواهد بود. همچنین نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی معتقدند واگذاری شبکه خانگی به صدا و سیما فقط در حد گمانه زنی است.

بر اساس ماده ۶ طرح اداره صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هرگونه فعالیت رادیو و تلویزیونی که قابلیت انتشار فراگیر در داخل و خارج از کشور چه به صورت واقعی و چه به صورت مجازی داشته باشد، در انحصار صدا و سیما خواهد بود و همچنین هرگونه فعالیت در این زمینه نیازمند دریافت مجوز از این سازمان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن