پرداخت یک دلار در ازای جمع‌آوری سنگ‌های ماه

ناسا قرار است در ازای جمع آوری مقداری از خاک سطح ماه تنها یک دلار به شرکت Lunar Outpost پرداخت کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از CNBC،  ناسا سه شرکت به نامهای   Lunar Outpost، سیستم‌های فضایی ماستن  Masten Space Systems) و آی اسپیس (ispace) را برای جمع آوری مجموعه ای […]

ناسا قرار است در ازای جمع آوری مقداری از خاک سطح ماه تنها یک دلار به شرکت Lunar Outpost پرداخت کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از CNBC،  ناسا سه شرکت به نامهای   Lunar Outpost، سیستم‌های فضایی ماستن  Masten Space Systems) و آی اسپیس (ispace) را برای جمع آوری مجموعه ای از خاک ماه انتخاب کرده و نیز اعلام کرده در ازای جمع‌آوری مجموعه کوچکی از خاک ماه تنها هزینه‌ بسیار کمی را به این شرکت ها پرداخت خواهد کرد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

شرکت لونار برای بستن قرارداد با ناسا تنها مبلغ یک دلار پیشنهاد کرده و همین امر سبب شد تا ناسا شرکت را برای ماموریت انتخاب کند. شرکت های دیگر نیز به ترتیب قراردادی به مبلغ ۱۵ هزار دلار برای انجام ماموریت در سال ۲۰۲۳ و آی اسپیس نیز قراردادی به مبلغ ۵۰۰۰ دلار برای انجام ماموریت در سال‌های 20۲۲ و 20۲۳ بسته اند. مایک گلد، معاون ناسا در کنفرانس مطبوعاتی خود اعلام کرده این شرکت ها قرار است نمونه هایی از خاک ماه را جمع آوری و برای بررسی بیشتر در اختیار ما قرار دهند و بعد از آن مبالغ مورد نظر به آنها پرداخت خواهد شد.

چند روز گذشته نیز یک کاوشگر ژاپنی با نام چانگ E5 توانست با حفاری بر روی ماه نمونه هایی از خاک این جرم را جمع آوری کند. چین نیز در ۲۳ نوامبر فضاپیمای بدون سرنشین خود را به سمت ماه پرتاپ کرده که این فضاپیما نیز نمونه هایی از خاک و سنگ های ماه را به زمین خواهد آورد.