اخبار داخلیاطلاع رسانیویژه

انجام تراکنش های زیر 100 هزار تومان بدون نیاز به رمز دوم پویا

بانک مرکزی در راستای فعال سازی رمز دوم پویا و جلوگیری از فیشینگ همچنین تلاش برای آشنایی مردم با فرهنگ استفاده از رمز دوم پویا اعلام کرد تمامی تراکنش های زیر صد هزار تومان در طی 24 ساعت بدون استفاده از رمز دوم پویا انجام خواهد شد. از این رو بخش اول این طرح از امروز آغاز شده و کلیه کاربران دو بانک ملت و پارسیان از رمز دوم ارسال شده بصورت پیامک استفاده خواهند کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تک‌نیوز، کاربران میتوانند کلیه تراکنش های زیر یکصد هزار تومان در طول 24 ساعت را بدون استفاده از رمز دوم پویا انجام دهند. این تراکنش ها شامل خرید از استارت آپ ها و خریدهای خرد بهمراه پرداخت قبوض است که جمع این مبالغ در طول 24 ساعت مبلغی زیر 100 هزار تومان خواهد شد. بدین ترتیب کاربران در عملیات پرداخت راحت تر خواهند بود. همچنین مشکلات این طرح هر چه زودتر پیدا و رفع خواهد شد.

ثبت نام در رویداد فیسکاپ

البته این اقدام بانک مرکزی برای مدت کوتاهی انجام خواهد شد زیرا بسیاری از بانک ها زیر بار مسئولیت فیشینگ مبالغ زیر صد هزار تومان نیز نخواهند رفت. بنظر میرسد این اقدام تا نوروز سال 99 خواهد بود و پس از آن کلیه کاربران ملزم هستند تا در تمامی تراکنش ها از رمز دوم پویا استفاده کنند. تغییرات در اجرای این طرح به کاربران فرصت میدهد تا مدتی دیگر از رمزهای ایستای خود استفاده کنند اما کلیه بانک ها موظف هستند تا هر چه سریع تر به سامانه هریم (ارسال پیامکی رمز دوم پویا) متصل شده و درگاههای پرداخت اینترنتی و غیر حضوری را برای کاربران فعال کنند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا