اخبار شرکت‌ها

قرارگیری ماهواره نظامی کره‌ای در مدار زمین با کمک شرکت اسپیس ایکس

شرکت اسپیکس ایکس اولین ماهواره مخابراتی نظامی کره را با پرتاب موفق در مدار قرار داد. این ماهواره مخابراتی به نام ANASIS-II  در جهت افزایش امنیت ملی کره به فضا پرتاب شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، ماهواره کره‌ای ANASIS-II  توسط راکت فالکون ۹ بامداد امروز از کیپ کارناوال در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد. در این ماموریت از بوستری استفاده شد که پیش از این برای ارسال فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی در ماموریت Demo-2 مورد استفاده قرار گرفته بود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

اسپیس ایکس با تعمیر و آماده کردن بوستر در طول کمتر از دوماه از ماموریت قبلی توانست رکورد کوتاه ترین زمان برای آماده سازی بوستر را که پیش از این به خود این شرکت تعلق داشته است بشکند. این شرکت توانسته است آماده سازی بوستر را برای پرتاب ماهواره کره ای تنها در ۵۱ روز انجام دهد.

در این پرتاب اسپیس ایکس تصمیم گرفت تا بار دیگر از بوستر ماموریت Demo-2 استفاده کند. بوستر راکت پس از پرتاب و مطابق برنامه روی کشتی فرود آمد و به این ترتیب شرکت اسپیس ایکس توانست برای پنجاه و هفتمین بار پوستر خود را به طور موفقیت آمیز کنترل کند. همچنین در این ماموریت سپر حرارتی مربوط به این راکت تنها پس از ۴۵ دقیقه بازیابی شد. این سپرها از محموله مورد پرتاب محافظت می کنند و پس از رسیدن به مقصد از آن جدا می شوند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا