احتمال استفاده از شارژ ۲۴۰ واتی برای گوشی های هوشمند توسط یک شرکت چینی

یک شرکت چینی قصد دارد تولید آزمایشی شارژرهای ۲۴۰ واتی خود را آغاز کند. به نظر می رسد پس از معرفی شارژر های ۱۰۰ و ۱۲۰ واتی اکنون روند افزایش سرعت شارژ ادامه داشته و به عدد ۲۴۰ وات رسیده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً شایعاتی منتشر شده است که […]

یک شرکت چینی قصد دارد تولید آزمایشی شارژرهای ۲۴۰ واتی خود را آغاز کند. به نظر می رسد پس از معرفی شارژر های ۱۰۰ و ۱۲۰ واتی اکنون روند افزایش سرعت شارژ ادامه داشته و به عدد ۲۴۰ وات رسیده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً شایعاتی منتشر شده است که نشان می دهد که شرکت چینی قصد دارد سرعت شارژ ۲۴۰ واتی را آزمایش کند. این در حالی است که پیش از این اعلام شده بود گوشی iQOO 10 Pro به شارژر ۲۰۰ واتی مجهز است. طبق گزارش گیزموچاینا شرکت iQOO در گوشی نسل جدید خود به نام iQOO 10 Pro از فناوری شارژ ۲۰۰ واتی استفاده کرد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

بدین ترتیب باتری این گوشی می‌تواند تنها طی ۱۲ دقیقه به شارژ کامل برسد. اما شارژ ۲۰۰ واتی نیز سریعترین شارژ گوشی محسوب نمی شود زیرا طبق اطلاعاتی که افشاگر معروف DigitalChatStation به اشتراک گذاشته است یک شرکت چینی اکنون آزمایش شارژ ۲۴۰ واتی را نیز آغاز کرده است. هنوز برند سازنده این شارژر مشخص نشده است. اما برخی احتمال می دهند این شرکت همان شرکت اوپو باشد. زیرا این توسعه دهنده قبلاً نیز نمونه هایی از تکنولوژی شارژ فوق سریع ۲۴۰ واتی ارائه داده بود.

با توجه به اینکه گوشی های هوشمند با سیستم های شارژ جدید خود بسیار جذاب شده‌اند اما هنوز تاثیر این فناوری ها روی باتری پس از چند چرخه شارژ مشخص نشده است.