تازه های تکنولوژی

تامین انرژی دیتاسنترهای مایکروسافت با کمک پیل سوختی هیدروژنی

شرکت مایکروسافت توانسته است با کمک پیل سوختی هیدروژنی انرژی موردنیاز برای تعدادی از سرورهای دیتاسنتر خود را برای ۴۸ ساعت تامین کند. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود تا سال ۲۰۲۰ کربن را از از چرخه تولید خود حذف خواهد کرد. به همین دلیل تلاش کرد تا برای تامین انرژی مورد نیاز خود از روش‌های دیگری استفاده کند. با وجود کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی در این شرکت هنوز ژنراتورهای دیزلی پشتیبان دیتاسنتر نقش مهمی را در این شرکت ایفا می کنند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، در بیانیه منتشر شده توسط مایکروسافت آمده است قیمت سوخت دیزل در حال افزایش و از طرفی هزینه های مربوط به پیل سوختی هیدروژنی در حال کاهش است. به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفته تا سوخت هیدروژنی را جایگزین سوخت گران قیمت دیزل کند. این ایده که به سال ۲۰۱۸ برمیگردد توسط محققانی در آزمایشگاه ملی انرژی تجدیدپذیر طراحی و با استفاده از این روش انرژی های مربوط به چند کامپیوتر تامین شد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

مارک مونرو از بخش توسعه پیشرفته دیتا سنتر مایکروسافت میگوید: تیم زیرساخت برای جایگزینی سوخت دیزلی از فناوری های مربوط به پیل سوختی استفاده کرده و با ساخت یک پیل سوختی ۲۵۰ کیلوواتی موفق شده است انرژی مربوط به یک ردیف کامل از سرورهای دیتاسنتر را تامین کند.

این فناوری در دیتاسنتر آژور مورد استفاده قرار گرفت و توانست تست ۴۸ ساعته خود را با موفقیت پشت سر بگذارد. این تیم قرار است در آینده یک پیل سوختی سه مگاواتی را توسعه دهد که توان مصرفی آن تقریباً با ژنراتورهای پشتیبان دیزلی برابر است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا