پیش بینی مرگ بیماران قلبی با کمک هوش مصنوعی

محققان با کمک یادگیری عمیق نوع جدیدی از هوش مصنوعی را توسعه دادند که می تواند با مشاهده اسکن پرتو ایکس احتمال بروز بیماری قلبی در فرد را طی ۱۰ سال آینده پیش بینی کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیستم یادگیری عمیق برای پیش بینی جمله قلبی در افراد از اسکن […]

sadmayeh-ad  

محققان با کمک یادگیری عمیق نوع جدیدی از هوش مصنوعی را توسعه دادند که می تواند با مشاهده اسکن پرتو ایکس احتمال بروز بیماری قلبی در فرد را طی ۱۰ سال آینده پیش بینی کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیستم یادگیری عمیق برای پیش بینی جمله قلبی در افراد از اسکن پرتو ایکس استفاده میکند. دکتر جیکوب وایس، یکی از محققان این پژوهش از بیمارستان ماساچوست در مورد این سیستم می گوید: در این سیستم از اسکن پرتو ایکس ناحیه سینه فراتر از یک اسکن معمولی استفاده میشود. بدین ترتیب نوعی ارزیابی کمی خواهیم داشت که می تواند اطلاعات پیش بینی و تشخیص خود را به پزشکان نیز منتقل کند.

به گفته وایس فناوری موردنظر می تواند به بیماران در مورد زمان شروع درمان کمک کند. این بیماران با مصرف دارو و کاهش سطح کلسترول خون می توانند تا ۲۵ درصد از بروز سکته یا حملات قلبی جلوگیری کنند.

در این سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی آموزش ها تنها با استفاده از اسکن پرتو ایکس سینه انجام شده است. این مدل با نام CRX-CVD قادر به پیش بینی احتمال مرگ در افراد دچار مشکل قلبی است. برای آموزش این سیستم از ۱۵۰ هزار اسکن استفاده شد و آزمایش آن نیز روی ۱۱ هزار نفر انجام گرفت. نتیجه آزمایش برای سالیان بعد روی داوطلبان با بروز مشکلات قلبی عروقی در ارتباط بود.

وایس در مورد اسکن پرتو ایکس می گوید: می دانیم اکنون اسکن ها اطلاعات بیشتری از روش های سنتی در اختیار ما قرار می دهند. اما تاکنون از این اطلاعات به روش درست استفاده نشده بود. اما اکنون با کمک هوش مصنوعی پیشرفته امکان آن بوجود آمده است.

تبلیغات :

buy Neuralink