انتشار تصاویر اولیه ثبت شده از سطح مریخ توسط بالگرد نبوغ

 بالگرد نبوغ توانست در دومین پرواز خود تصاویر رنگی را از فاصله ۵.۲ متری سطح مریخ ثبت کند. ناسا برای نخستین بار تصاویر ثبت شده توسط این بالگرد را منتشر کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، بالگرد نبوغ در تاریخ ۲۲ آوریل دومین پرواز خود را انجام داد. این پرواز در فاصله ۵ متری […]

 بالگرد نبوغ توانست در دومین پرواز خود تصاویر رنگی را از فاصله ۵.۲ متری سطح مریخ ثبت کند. ناسا برای نخستین بار تصاویر ثبت شده توسط این بالگرد را منتشر کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، بالگرد نبوغ در تاریخ ۲۲ آوریل دومین پرواز خود را انجام داد. این پرواز در فاصله ۵ متری سطح مریخ و در مدت زمان ۵۲ ثانیه بوده است. بالگرد نبوغ طی این پرواز به اندازه ۲ متر جابجا شده و سپس با چرخش در محل خود تصاویری را از سطح مریخ ثبت کرد. پیش از این اولین پرواز نبوغ با ثبت تصاویر سیاه و سفید همراه بوده است. اما تصاویر منتشر شده مربوط به پرواز دوم به صورت رنگی بوده و در روز جمعه توسط ناسا منتشر شد. ناسا هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای پرواز سوم است.

در تصاویر منتشر شده شاهد اثراتی از چرخ مریخ‌نورد استقامت بر روی خاک مریخ هستیم. استقامت پس از قرار دادن بالگرد در مکان تعریف شده از آن فاصله گرفته بود. قرار است روز یکشنبه پرواز دیگری توسط آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا انجام گیرد. در پرواز بعدی قرار است نبوغ با سرعت ۲ متر بر ثانیه مسافت ۱۰۰ متری را طی کند. همچنین این بالگرد در مسیر شمال مریخ به اندازه ۵۰ متر جابجا خواهد شد.