تازه های تکنولوژی

تولید خط بریل در هوا با کمک سیستم HaptiRead

سیستم HaptiRead ابداع جدیدی از خط بریل است که از بازخورد هپتیکی استفاده می کند. در این دستگاه برای تولید خط بریل در هوا از پالس های فراصوت با کمک الگوهای دقیق استفاده می شود.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی و فناوری تکنا و به نقل از New Atlas، افراد نابینا برای خواندن نمایشگرها در مکان های عمومی با مشکلات بسیاری روبرو هستند. تابلوهای خط بریل در مکان های عمومی اغلب به شکل گره های ثابت روی علائم و یا بصورت نمایشگرهای بریل متغیر دیده می شود. این تابلو به سختی توسط افراد نابینا خوانده می شود و این افراد در برقراری ارتباط با آنها با مشکلات زیادی مواجه هستند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

سیستم HaptiRead با ایجاد 7 نقطه هپتیکی در هوا به فاصله 70 سانتی متر کاراکترهای مختلف بریل را در هوا تولید می کند. همچنین دوربین تشخیص عمق Leap Motion در این دستگاه محل قرارگیری دست کاربر را تشخیص داده و نقاط را در برابر آن قرار می دهد. از مزایای این دستگاه می توان به نبود قسمت های متحرک اشاره کرد که به مرور زمان با مشکلی مواجه نخواهد شد. همچنین بدون لمس سطوح توسط کاربران مشکلات بهداشتی نیز بوجود نخواهد آمد. این دستگاه حتی قادر است اطلاعات پیچیده ای مانند گرافیک ها و نمودارها را نیز به صورت بریل به نمایش بگذارد.

برای تست این دستگاه از شرکت کنندگان بینا و نابینا استفاده شد و در این آزمایش توسعه دهندگان عملکرد روش نقطه به نقطه برای نمایش متن را بهتر تشخیص دادند. در این آزمایش افراد بینا و نابینا به ترتیب 94 و 88 درصد امتیاز را بدست آوردند.

 

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا