تازه های تکنولوژی

تولید استیک‌های گیاهی با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی

یک استارت آپ فناوری موفق شده است تا با کمک فناوری چاپ سه بعدی استیک های گیاهی تولید کند.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی و فناوری تکنا و به نقل از Daily Mail، استارت آپRedefine Meat  قرار است در سال ۲۰۲۱ استیک های گیاهی تولید شده با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی را در اختیار مردم قرار دهد. در حال حاضر گوشت های گیاهی مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته و روزبه‌روز پرطرفدارتر می‌شود. شرکت های تولید کننده استیک گیاهی نیز تا کنون نتوانستند این محصول را به طور کامل در اختیار مردم قرار دهند این استارتاپ گفته است می‌تواند گوشت های گیاهی را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی تولید کند که طعم آن تفاوتی با گوشت جانوران نخواهد داشت. بافت این گوشت با کمک دستگاه چاپ سه بعدی تغییرات زیادی نسبت به پروتئنی های گیاهی تولیدی در بازار خواهد داشت.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

ایشچار بن‌-شیتریت، موسس این استارتاپ در مورد تولید محصولات خود می گوید: فناوری چاپ سه بعدی کمک می کند تا محصول مورد نظر شبیه به ساختار ماهیچه حیوانات باشد. چاپ سه بعدی استفاده شده در این شرکت بسیار متفاوت از شرکت هایی مانند Impossible Foods خواهد بود.

بسیاری از مردم به دلیل سلامتی و یا جلوگیری از مشکلات زیست محیطی به دنبال پروتئین های گیاهی هستند. همچنین بعد از شیوع کروناویروس جایگزینی گوشت‌های گیاهی با جانوری بسیار افزایش داشته است.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا