پروتئین‌هایی که می‌توانند چربی‌های موجود در خون را از بین ببرند

محققان تلاش دارند تا از نوعی پروتئین برای از بین بردن چربی موجود در جریان خون استفاده کنند. اگرچه چربی ها می توانند فوایدی نیز در بدن داشته باشند و انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند اما وجود بیش از حد آنها در جریان خون می تواند بسیار خطرناک باشد.  به گزارش سرویس اخبار […]

محققان تلاش دارند تا از نوعی پروتئین برای از بین بردن چربی موجود در جریان خون استفاده کنند. اگرچه چربی ها می توانند فوایدی نیز در بدن داشته باشند و انرژی مورد نیاز بدن را تامین کنند اما وجود بیش از حد آنها در جریان خون می تواند بسیار خطرناک باشد.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از NewAtlas، محققان توانسته اند نوع خاصی از پروتئین را تولید کنند که می تواند چربی های مضر خون و تری گلیسیرید را از جریان خون حذف کرده و در نتیجه در کاهش چاقی و بیماری های مرتبط با آن موثر باشد. چربی اضافه علاوه بر دخیره در بافت های بدن می تواند وارد جریان خون شود و به بیماری های خطرناکی منجر شود. ابتلا به چاقی، دیابت، کبد چرب و بیماری های قلبی در نتیجه وارد شدن چربی به داخل جریان خون است.

پروتئین تولید شده توسط دانشمندان که Apolipoprotein A5 نام دارد، تا کنون در نمونه های آزمایشی استفاده شده و تری گلیسرید را از خون حذف کرده است. برای وارد کردن این پروتئین به جریان خون از نوعی باکتری غیرمضر استفاده شده است. در آینده با استفاده از این پروتئین می‌توان داروهایی با قابلیت حذف سریع چربی از خون تولید کرد. تلاش های دانشمندان برای مطالعات بیشتر بر روی این پروتئین ادامه دارد و با شناخت بیشتر از ساختار آن می توان به دستاوردهای بیشتری رسید.

 

 

تبلیغات :

buy Neuralink