ارائه تمامی خدمات الکترونیکی قوه قضاییه با اپلیکیشن عدالت همراه

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از سامانه عدالت همراه با هدف هوشمند سازی خدمات الکترونیکی قوه قضاییه رونمایی کرد. این اپلیکیشن قرار است تمامی خدمات الکترونیکی قضایی را در نسخه موبایلی در اختیار کاربران قرار دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه […]

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از سامانه عدالت همراه با هدف هوشمند سازی خدمات الکترونیکی قوه قضاییه رونمایی کرد. این اپلیکیشن قرار است تمامی خدمات الکترونیکی قضایی را در نسخه موبایلی در اختیار کاربران قرار دهد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با رونمایی از اپلیکیشن عدالت همراه اعلام کرد این اپلیکیشن قرار است دسترسی مردم به خدمات قضایی را آسان‌تر کند. در حال حاضر و در فاز اول این پروژه قرار شد خدمات دادگستری‌ها ارائه شود که خود شامل ۵ خدمت مجزا است. پس از آن خدمات مربوط به دستگاه قضایی ارائه شده و همچنین در فازهای بعدی نیز خدمات سازمان های تابعه قوه قضاییه نیز به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در حال حاضر اولین خدمت این اپلیکیشن ارسال ابلاغیه الکترونیکی به کاربران است و خدمت بعدی نیز اطلاع رسانی در مورد پرونده ها خواهد بود. کلیه کاربران می‌توانند پرونده های باز خود را از طریق این اپلیکیشن مشاهده کنند. اقدام تحولی دیگر در این اپلیکیشن و دستگاه قضایی نوبت دهی مراجع قضایی است که با اولویت دادن به شعبه اجرای احکام انجام خواهد گرفت.

اپل جعبه آیفون ۱۳ را بدون استفاده از پلاستیک ساخته است

زارع پور تاکید کرده است که با نوبت دهی آنلاین، خدمات سریع تری به مردم ارائه شود تا در ایام کرونایی فعلی مردم زمان کمتری را در محیط بیرون باشند. همچنین در این سامانه علت مراجعه افراد تعریف شده و قرار است کلیه مدارکی که باید در اختیار داشته باشند به افراد اعلام شود. کلیه افرادی که کد ثنا دارند می توانند از طریق این اپلیکیشن درخواست گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشند. احتمالا تا دو هفته آینده نیز امکان احراز هویت از راه دور و یا ثبت نام الکترونیکی نیز از راه دور عملی خواهد شد.