اخبار داخلیاطلاع رسانی

پیشنهادات نظام صنفی رایانه برای کسب و کارهای آسیب دیده

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه ای پیشنهادات خود برای کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا را بیان کرد. محمد‌باقر اثنی‌عشری از وزارت ارتباطات درخواست کرد تا برخی تعهدات مالی کسب و کارهای این حوزه به تعویق افتد.

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی تکنا، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه طی نامه ای به وزارت ارتباطات پیشنهاداتی را برای کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع کرونا ارائه داد. در این نامه پیشنهاد تعویق دریافت مالیات، پرداخت سهم بیمه کارفرما توسط دولت، تعویق زمان و تجدیدنظر در مبلغ قراردادهای دولتی، صدور مجوز واردات تجهیزات و تعویق اقساط به موسسات مالی و بانک ها داده شده است. وی معتقد است تاثیر میان مدت و حتی بلند مدت شیوع کرونا باعث کاهش فعالیت های کسب و کارهای حوزه فناوری خواهد شد.

در این نامه درخواست اضافه شدن کسب و کارهای حوزه فناوری به گروههای شغلی آسیب دیده پیشنهاد شده تا آنها بتوانند از حمایت های دولتی نیز در این مورد بهره مند شوند. کسب و کارهای حوزه فناوری ارتباطات در طول 2 ماه گذشته فعالیت درآمدزایی نداشته اند. اثنی عشری درخواست کرد تا طی مذاکره ای با اداره مالیاتی زمان پرداخت مالیات این کسب و کارها بدون اعمال جریمه به تعویق بیفتد. وی معتقد است که حتی با پایان این دوران نیز مشکلات این صنف تمام نخواهد شد و بخش خصوصی و دولتی باید به فکر برنامه های بلندمدت باشند.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا