آموزش گرفتن ویدئو از صفحه نمایش گوشی‌هوشمند اندرویدی

نسخه‌های قبلی و قدیمی‌تر اندروید، فاقد قابلیت گرفتن عکس از صفحه نمایش بود تا اینکه گوگل، این قابلیت بسیار کاربردی را در اندروید 4 قرار داد. هم‌اکنون گوگل، در اندروید 5.0 لالی‌پاپ امکان تصویربرداری از صفحه نمایش را به ارمغان آورده و سازندگان مختلف، می‌توانند با عرضه‌ی اپلیکیشن‌های خود، فیلم‌برداری از صفحه نمایش گوشی اندرویدی خود […]

نسخه‌های قبلی و قدیمی‌تر اندروید، فاقد قابلیت گرفتن عکس از صفحه نمایش بود تا اینکه گوگل، این قابلیت بسیار کاربردی را در اندروید 4 قرار داد. هم‌اکنون گوگل، در اندروید 5.0 لالی‌پاپ امکان تصویربرداری از صفحه نمایش را به ارمغان آورده و سازندگان مختلف، می‌توانند با عرضه‌ی اپلیکیشن‌های خود، فیلم‌برداری از صفحه نمایش گوشی اندرویدی خود را عملی کنند.

اپلیکیشن AZ Screen Recorder، یکی از بهترین نرم‌افزارهایی است که هم‌اکنون می‌توانید آن را به صورت کاملا رایگان، از گوگل‌پلی دانلود کرده و بر روی گوشی‌هوشمند خود نصب نمایید.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

پس از نصب این اپلیکیشن و اجرای آن، یک نوار منوی کوچک در وسط صفحه نمایش ظاهر می‌شود که به وسیله‌ی آن، امکان ضبط ویدئو از صفحه نمایش وجود خواهد داشت. البته این قسمت، امکانات دیگری همچون ویدئو‌های ضبط شده‌ی قبلی، حذف آنها و یا متوقف کردن فیلم‌برداری نیز دارد. در بخش تنظیمات اپلیکیشن نیز می‌توانید به تنظیم میزان صدا، تغییر کیفیت ویدئو و فعال یا غیرفعال کردن میکروفون بپردازید تا ویدئوهای مورد نظر خود را با شرایط دلخواه، ضبط نمایید.

سامسونگ آپدیت اندروید 5.1.1 را برای نسخه Value گلکسی Core Prime عرضه می‌کند

اما زمانی که شروع به گرفتن ویدئو از صفحه نمایش گوشی خود می‌کنید، یک علامت چشمک‌زن قرمز، در گوشه‌ی پایین سمت راست ظاهر می‌شود که با یک ضربه، ضبط ویدئو متوقف (Pause) شده و با دو ضربه‌ی پی‌در‌پی، تمام شده و ذخیره می‌شود. اپلیکیشن AZ Screen Recorder، قابلیت به اشتراک‌گذاری ویدئوهای ضبط‌شده را نیز دارد و ویژگی‌های متعدد این نرم‌افزار، سبب شده تا اگر کسی به دنبال گرفتن ویدئو در اندروید لالی‌پاپ است، AZ SR را فراموش نکند.