ثبت خورشید گرفتگی به شکلی متفاوت و دیدنی توسط فضاپیمای ناسا

طبق تصاویر منتشر شده خورشید گرفتگی اخیر به شکلی متفاوت و دیدنی توسط رصدخانه فضایی ناسا به نام Solar Dynamics Observatory (SDO) ثبت شده است. این فضاپیما موفق شد این خورشید گرفتگی را از طریق زاویه دید منحصر به فرد خود ثبت کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، خورشید گرفتگی ایجاد شده […]

طبق تصاویر منتشر شده خورشید گرفتگی اخیر به شکلی متفاوت و دیدنی توسط رصدخانه فضایی ناسا به نام Solar Dynamics Observatory (SDO) ثبت شده است. این فضاپیما موفق شد این خورشید گرفتگی را از طریق زاویه دید منحصر به فرد خود ثبت کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، خورشید گرفتگی ایجاد شده توسط ماخ حدود ۶۷ درصد ستاره منظومه شمسی را پوشش داده و در تصویر کوه های آن با نور زمینه خورشید به شکلی متفاوت و دیدنی به تصویر کشیده شده است. فضاپیمای SDO وظیفه مطالعه درباره میدان مغناطیسی خورشید و لکه‌های خورشیدی را بر عهده دارد و  فعالیت های چرخه ۱۱ ساله این ستاره را بررسی میکند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

ناسا در مورد این مأموریت می گوید: تحقیقات این فضاپیما در مورد فعالیت های خورشیدی و چگونگی ایجاد آنها است که می تواند بر آب و هوای فضا اثر بگذارد. اندازه گیری های این فضاپیما مربوط به شرایط داخلی اتمسفر، میدان مغناطیسی و خروجی انرژی خورشیدی است و به دانشمندان کمک می کند تا درک بهتری از این ستاره داشته باشند. رصدخانه دینامیک خورشیدی بخشی از شبکه فضاپیماهای خورشیدی ناسا محسوب میشود. به گفته ناسا فعالیت های خورشید اخیراً بسیار زیاد شده به طوری که احتمال می‌رود چرخه این فعالیت ها تا سال ۲۰۲۵ به اوج خود برسد.