اخبار داخلیاطلاع رسانی

تاکنون چهار هزار نفر در سامانه خود اظهاری دستگاههای استخراج رمزارز ثبت نام کردند

حدود ۵ ماه پس از مصوبه هیات وزیران در مورد ثبت سامانه دستگاه های استخراج رمز ارز تاکنون بیش از ۴ هزار نفر در این سامانه به صورت خود اظهاری ثبت نام کرده و همچنین 3300 نفر نیز عوارض مربوط به ثبت آن را پرداخت کردند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پس از مصوبه هیات وزیران ثبت ‌نام از دارندگان دستگاه ماینر آغاز و تا ۵ بهمن ادامه داشته است. از آن زمان تاکنون حدود چهار هزار نفر در این سامانه ثبت نام و بیش از ۳۳۰۰ نفر نیز عوارض ثبت قانونی آن را پرداخت کردند.

 رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز اعلام کرد حدود هزار نفر به دلیل فعالیت در حوزه تجهیزات استخراج رمز ارز دارای پرونده قضایی بوده اند. با توجه به تعداد ثبت نام کنندگان در یک ماه اخیر می توان نتیجه گرفت در صورت وجود قانون مناسب تمامی فعالان این صنعت نه تنها قانون گریز نبوده‌اند بلکه از این پس کلیه فعالیتهای آنها به صورت قانونی ادامه خواهد داشت.

 عباس آشتیانی به عنوان رئیس نصر می گوید: پیش از این نظام صنفی رایانه‌ای بارها به وزارت نیرو در این باره هشدار داده بود. وی همچنین اصلی‌ترین عامل عدم رشد این صنعت را فعالیت های زیرزمینی و دور از فضای قانونی دانسته است. این خود خوداظهاری حدود ۲۵۰ میلیارد ریال در قالب حقوق و عوارض قانونی به خزانه کشور واریز کرده است. این نشان می‌دهد یک اثر قانونی مناسب می تواند علاوه بر تشویق مردم میزان مشارکت مردمی در فعالیت های قانونی کشور را افزایش دهد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا