انتشار اولین بنچمارک تراشه M1 اولترا مک استودیو در مقابل اینتل Xeon W

با وجودی که فاصله کمی از معرفی تراشه های قدرتمند جدید اپل گذشته است به نظر می‌رسد اولین بنچ مارک تراشه M1 اولترا که روی مک استودیو نصب شده است منتشر شد که نتیجه آن عملکرد بهتر و قویتر M1 اولترا در مقایسه با پردازنده ۲۸ هسته ای اینتل است. به گزارش سرویس اخبار فناوری […]

با وجودی که فاصله کمی از معرفی تراشه های قدرتمند جدید اپل گذشته است به نظر می‌رسد اولین بنچ مارک تراشه M1 اولترا که روی مک استودیو نصب شده است منتشر شد که نتیجه آن عملکرد بهتر و قویتر M1 اولترا در مقایسه با پردازنده ۲۸ هسته ای اینتل است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در این نوع بنچمارک مک استودیو مجهز به تراشه ۲۰ هسته ای M1 اولترا موفق به کسب امتیاز 1793 و 24055 در آزمون های تک هسته ای و چند هسته ای شده است. از طرف دیگر یکدستگاه مک پرو مجهز به تراشه 28 هسته‌ای اینتل Xeon W وجود دارد که در این آزمون امتیازات 1152 و 19951 را کسب کرده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 با مقایسه عملکرد این دو تراشه می توان نتیجه گرفت تراشه جدید M1 اولترا اپل توانسته نسبت به نمونه اینتل در آزمون چند هسته ای ۲۱ درصد و تک هسته ای ۵۶ درصد سریع تر باشد. از طرفی طراحی استودیو نیز بسیار کوچک تر و بهینه تر از مک پرو بوده اما عملکرد آن نسبت به مک پرو قابل قیاس نیست.

 البته هروز نمی‌توان مک استودیو را در حوزه ها بالاتر از مک پرو دانست. هنوز هم مک پرو به کمک دو GPU رادئون پرو و ۶۴ گیگابایت حافظه به همراه رم یک و نیم ترابایتی قدرت عملکرد بسیار بالایی دارد.

شب گذشته نیز اپل در مورد عملکرد چیپ M1 اولترا مدعی شده بود که این تراشه نسبت به مک پرو 28 هسته ای ۶۰ درصد سریع تر است. حالا با توجه به نتایج به دست آمده می توان تقریباً این ادعا را درست دانست.