تلاش محققان برای استفاده از فناوری فراصوت در درمان کرونا

مهندسان پزشکی دانشگاه مینه‌سوتا تلاش کردند تا از فناوری فراصوت برای درمان کرونا استفاده کنند. استارت آپ SecondWave متشکل از محققان بخش مهندسی پزشکی دانشگاه مینه سوتا تلاش کردند تا یک گجت پوشیدنی ارزان را توسعه دهند که با فناوری فراصوت کار می کند. این فناوری در زمان قرار گیری روی قفسه سینه و ارسال […]

مهندسان پزشکی دانشگاه مینه‌سوتا تلاش کردند تا از فناوری فراصوت برای درمان کرونا استفاده کنند. استارت آپ SecondWave متشکل از محققان بخش مهندسی پزشکی دانشگاه مینه سوتا تلاش کردند تا یک گجت پوشیدنی ارزان را توسعه دهند که با فناوری فراصوت کار می کند. این فناوری در زمان قرار گیری روی قفسه سینه و ارسال انرژی به طحال قادر است در درمان برخی تاثیرات ضد التهابی مانند سپتیسمی موثر باشد. طحال بخشی از بدن است که قادر است خون را فیلتر کند و برای سیستم ایمنی بدن نیز موثر باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، رابرت لین یکی از اساتید دانشگاه مینه سوتا در مورد این پژوهش می‌گوید: امواج فراصوت قادر است مشکلاتی را که در طحال بر اثر التهاب به وجود آمده است درمان کند. چندین گروه در دانشگاه مینه سوتا و دیگر بخش‌های ایالات متحده آمریکا نیز نتایج مثبتی در مورد این پژوهش به دست آورند. تحقیقات این پروژه نیز با هدف کاهش التهاب ریه در بیماران کرونایی انجام گرفت.

لین در مورد مزیت استفاده از دستگاه فراصوت در درمان بیماری هایی مانند کرونا می گوید: پیش از این امواج فراصوت تنها برای تصویربرداری پزشکی مورد استفاده بوده است و عوارض جانبی آن نیز نسبت به سایر روش ها بسیار کمتر است. دستگاه های فراصوت سابق بسیار بزرگ و قیمت بالایی داشتند اما این استارتاپ موفق شده است یک سیستم فراصوت را روی یک پلتفرم پوشیدنی توسعه دهد که هزینه آن برابر با ساخت یک گوشی هوشمند است. همچنین این دستگاه قابلیت ضد عفونی شدن دارد و می تواند بارها مورد استفاده قرار گیرد. لیم اعلام کرد نتایج به دست آمده توسط این گروه پژوهش امیدوار کننده بوده و وی تالاش دارد مدارک بیشتری برای درمان کرونا از طریق امواج فراصوت منتشر کند.

پیشنهاد ویژه : قیمت ارز دیجیتال
پیشنهاد ویژه : سرور HP
پیشنهاد ویژه : تعمیر کامپیوتر تهران
پیشنهاد ویژه : ترجمه رسمی آلمانی

پیشنهاد ویژه

خرید بلیط هواپیما فلای تودی

پیشنهاد ویژه

لیست کامل و نرخ لحظه ای ارزهای دیجیتال