پژوهشگران موفق به کشف مکانیسم ورود کرونا ویروس به بدن شدند

پژوهشگران در مطالعات اخیر خود موفق به کشف مکانیسمی شدند که در واقع نشان دهنده نحوه ورود کرونا ویروس به بدن محسوب میشود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از زمان شیوع ویروس کرونا محققان بررسی هایی را برای پیدا کردن مکانیسم این ویروس در زمان ورود به سلول های انسان انجام دادند. […]

پژوهشگران در مطالعات اخیر خود موفق به کشف مکانیسمی شدند که در واقع نشان دهنده نحوه ورود کرونا ویروس به بدن محسوب میشود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، از زمان شیوع ویروس کرونا محققان بررسی هایی را برای پیدا کردن مکانیسم این ویروس در زمان ورود به سلول های انسان انجام دادند.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

محققان دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو به سرپرستی رومی آمارو برای کشف دروازه ورود کرونا ویروس پروتئین خوشه ای این ویروس را هنگام اتصال به گیرنده های سلولی بدن ما به طور دقیق مجسم کرد. آمارو و دیگر محققان این دانشگاه در نهایت موفق شدند روش مولکول های موسوم به گلیکان ها را که همانند دروازه‌های عفونت هستند کشف کنند.

آمارو در این باره می گوید: با این روش موفق به نحوه عفونی کردن پروتئین خوشه ای کروناویروس شدیم. در واقع عفونی شدن سلول‌ها توسط پروتئین خوشه‌ای کشف شده و بدون وجود این دروازه توانایی عفونی کردن این ویروس وجود ندارد.

این گروه از محققین تلاش دارند تا با استفاده از این کشف بزرگ درمانهای جدیدی را برای کرونا ویروس در نظر بگیرند. به گفته این محققان در صورت قفل این دروازه از طریق دارو امکان ورود ویروس و حتی بروز عفونت وجود ندارد.

بحران کمبود اکسیژن پزشکی در هند و کشورهای کم درآمد

گلیکان‌ ها دارای یک پوشش خوشه ای هستند که می‌تواند سیستم ایمنی انسان را فریب دهد و شباهت زیادی به یک باقیمانده قندی دارد. این ساختار پیش از این در موقعیت باز یا بسته قرار داشته و هیچ وقت مورد توجه دانشمندان نبوده است.

 شبیه‌سازی‌های کنونی از طریق ابررایانه ها کمک کرد تا دروازه های گلیکان‌ ها نشان داده شده و فعال شدن آن در موقعیت های مختلف در مورد عفونت مشخص شود. به گفته آمارو شبیه سازی کمک کرد تا موضوعات نادیده گرفته شده مورد بررسی قرار بگیرد. با توجه به این که شبیه سازی فرآیند هایی نظیر این روش به زمان زیادی نیاز دارد اما ابزارهای پیشرفته شبیه سازی به ما کمک کردند تا تنها در ۴۵ روز این فرایند را شبیه سازی کنیم.