اخبار شرکت‌هاشایعات

شایعات از علاقه اپل برای خرید شرکت خودروساز مک‌لارن خبر می‌دهند

اوایل روز گذشته روزنامه‎ی بین‎المللی Financial Times گزارشی را چاپ کرد که در آن مدعی شد شرکت اپل قصد خریداری شرکت خودروسازی و تیم مسابقات فرمول یک، مک‎لارن را دارد. این اطلاعات توسط سه منبع خبری ناشناس برای این روزنامه مطرح شده‎اند. علاوه بر این، نیویورک تایمز نیز در گزارشی جداگانه تقریبا همین خبر را داده است.

قیمت شرکت مک‎لارن چیزی بین 1.3 تا 2 میلیارد دلار ارزش‎گذاری می‎شود، اپل به دنبال این است که یا به طور کامل این شرکت را خریداری کند و یا به نحوی در یک سرمایه‎گذاری هدفمند در این شرکت برای طراحی خودروهایی بی‎مانند، درگیر شود.

تبلیغات خدمات نگارش و ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای شرکت رزومه پرو resumepro.ir

گرچه، واکنش مک‎لارن در حال حاضر نسبت به این قضیه انتشار یک بیانیه‎ی رسمی است. آن‎ها گفته‎اند “ما می‎توانیم با اطمینان بگوییم که مک‎لارن در رابطه با هر گونه سرمایه‎گذاری بالقوه‎ای در حال مذاکره با اپل نیست.”

این گفته کاملا واضح است، ولی با توجه به این‎که این شرکت از فعل “حال ساده” استفاده کرده است، به این معنا می‎تواند باشد که به هرحال این دو شرکت مذاکرانی داشته‎اند، مذاکراتی که دیگر درجریان نیست. یک منبع خبری ناشناس که از برنامه‎های مک‎لارن خبر دارد حتی گفته است که “این گفته اصلا صحیح نیست. گفتگویی وجود ندارد، خبر از رخ دادن معامله‎ای نیست.” از طرف دیگر، شرکت اپل از اظهارنظر خودداری کرده است.

در هر صورت، بعد از گذشت چند سال شنیدن شایعاتی در رابطه با این‎که اپل در حال توسعه‎ی نوعی ماشین به اسم خودروی اپل (شاید از نوع خودران و یا برقی) است، که البته هرگز تایید نشده است، شاید این خبر ایجاد یک کنجکاوی جدید در افراد است که این شرکت واقعا قصد انجام چه کاری را دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن