سامسونگ گوشی‎های نوت 7 بازسازی شده را به فروش خواهد رساند

ماه گذشته در کشور کره‎جنوبی گزارشی مبنی بر این منتشر شد که سامسونگ خود را برای عرضه‎ی گوشی‎های بازسازی شده‎ی نوت 7 در این تابستان، به دنبال فراخوانی آن‎ها از بازار در سال گذشته، آماده کرده است. حال این شرکت به دنبال انتشار خبری این قضیه را تایید و نحوه‎ی “بازیافت” انبوهی از گوشی‎های برگشت‎خورده‎ی نوت […]

ماه گذشته در کشور کره‎جنوبی گزارشی مبنی بر این منتشر شد که سامسونگ خود را برای عرضه‎ی گوشی‎های بازسازی شده‎ی نوت 7 در این تابستان، به دنبال فراخوانی آن‎ها از بازار در سال گذشته، آماده کرده است.

حال این شرکت به دنبال انتشار خبری این قضیه را تایید و نحوه‎ی “بازیافت” انبوهی از گوشی‎های برگشت‎خورده‎ی نوت 7 که در اختیار دارد را نیز توضیح داده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

اولین گام در این مرحله بازسازی گوشی‎ها است. گام دوم شامل جدا کردن قطعات سالم از گوشی‎ها به منظور استفاده‎ی مجدد آن‎ها است. و گام سوم، اگر تمامی مراحل قبلی با موفقیت همراه نشود “فرآیند‎هایی نظیر استخراج فلز با استفاده از روش‎های محیط‎زیست دوستانه خواهد بود”.

سامسونگ در رابطه با فروش دستگاه‎های بازسازی شده (تعمیر شده) اطلاعاتی نظیر بازار فروش و زمان آن اعلام نکرده است. در نتیجه بایستی فرض کنیم که “اجرایی کردن این طرح بستگی به مشورت با مقامات رگلاتوری و هم‎چنین اپراتورها با در نظر گرفتن نیاز بازار است و این‎که چه بازارهایی دقیقا این گوشی‎ها را دریافت خواهند کرد و هم‎چنین تاریخ این اقدام بر همان اساس مشخص خواهد شد.”

ماه فوریه شایعاتی منتشر شده بود که این دسته از گوشی‎ها در بازارهای در حال توسعه مانند هند و ویتنام به فروش خواهد رسید. این مدل‎های بازسازی شده باتری‎های جدید و کوچکتری دارند. سایر قطعات نیز ممکن است عوض شده باشند و باید منتظر اظهارنظر رسمی دیگری از سوی سامسونگ باشیم تا نوع قطعات مشخص شود.

این شرکت کره‎ای در گفتگو با وب‎سایت The Verge در این خصوص اعلام کرده است “هدف به‎کارگیری دستگاه‎های بازسازی شده تنها برای کاهش و به حداقل رساندن هرگونه تاثیر بر روی محیط است. جزئیات این محصول از جمله نام، مشخصات فنی و محدوده‎ی قیمتی در زمان عرضه‎ی آن مشخص خواهد شد. سامسونگ مدل‎های مرجوعی تعمیر شده‎ی گلکسی نوت 7 را در آمریکا به فروش نخواهد رساند.”

بنابراین ممکن است این دستگاه‎ها حتی در زمان فروش گلکسی نوت 7 نامیده نشوند و با توجه به بدنامی که نوت 7 و انفجار باتری‎های آن به همراه آورده است، جای شگفتی هم ندارد.