اخبار شرکت‌ها

سامسونگ برای تعبیه حسگر اثرانگشت در زیر نمایشگر Galaxy S8 با کمبود زمان روبرو شده است

یکی از قابلیت‎هایی که شایعه شده در گوشی در پیش روی گلکسی اس 8 سامسونگ استفاده خواهد شد این است که این شرکت کره‎ای دکمه‎ی هوم را از پرچم‎دار خود را حذف و احتمالا حسگر اثرانگشت را در زیر نمایشگر قرار خواهد داد. گرچه، تصاویر منتشر شده‎ی فراوانی نشان می‎دهند که سامسونگ تصمیم گرفته است این حسگر را به پنل پشتی دستگاه خود در کنار لنزهای دوربین انتقال دهد.

این تصمیم عجیب است و برای آن‎دسته از افرادی که علت آن را سوال می‎کنند بایستی بگوییم ظاهرا این شرکت “با کمبود زمان” روبرو شده است. گزارشی در کشور کره‎جنوبی منتشر شده است که منابع آگاه در این صنعت ادعا می‎کنند که شرکت‎های سامسونگ و سیناپتیک با هم برای توسعه‎ی چنین فناوری همکاری داشته‎اند، ولی به نظر می‎رسد با وجود سرمایه‎گذاری که سامسونگ در این شرکت لحاظ کرده نتایج “موفقیت‎آمیز” نبوده است.

با توجه به این‎که تولید این گوشی به زودی بایستی شروع شود، به نظر می‎رسد که شرکت کره‎ای تصمیم گرفته است بی‎خیال این فناوری شود و حسگر اثرانگشت خود را به جای آن به پشت این اسمارت‎فون انتقال دهد، همان‎‎طور که تصاویر نیز این تصمیم را نشان داده‎اند. صحت یا عدم صحت این گزارش در آینده مشخص می‎شود ولی این اولین مرتبه‎ای نیست که شاهد هستیم شرکت‎ها با صراحت اعلام کرده‎اند که بعضی از قابلیت‎ها به دلیل نبود وقت حذف شده‎اند.

بایستی اشاره کنیم که سامسونگ در گذشته تجربه‎ی لازم را کسب کرده است و به نظر تسریع فرآیند ساخت نوت 7 باعث شد که آن فاجعه برای این گوشی بی‎همتا رخ دهد و ما مطمئن هستیم که سامسونگ از این قضیه درس گرفته و در همین خصوص بعضی از قابلیت‎های جدید را حذف کرده است. در حال حاضر شایعات دیگری نیز شنیده می‎شوند که سامسونگ احتمالا در گوشی گلکسی اس 8 از یک سیستم شناخت چهره استفاده خواهد کرد ولی باید تا زمان معرفی رسمی این گوشی صبر کنیم.

دیدگاه کاربر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا