سامسونگ هدایت فرایند تولید شبکه های 5G مبتنی بر نرم افزار را در اختیار می‌گیرد

طبق اعلام سامسونگ این شرکت قصد دارد با کمک دیگر شرکت‌های فناوری همانند DELL، HPE، اینتل، Red Hat و Wind River اکوسیستم جدیدی را در شبکه 5G ایجاد کنند.  به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از دیجیتال ترندز، سامسونگ قصد دارد با به دست گیری هدایت فرایند تولید شبکه های […]

طبق اعلام سامسونگ این شرکت قصد دارد با کمک دیگر شرکت‌های فناوری همانند DELL، HPE، اینتل، Red Hat و Wind River اکوسیستم جدیدی را در شبکه 5G ایجاد کنند.

 به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از دیجیتال ترندز، سامسونگ قصد دارد با به دست گیری هدایت فرایند تولید شبکه های 5G اکوسیستم جدیدی را برای VRAN 5G یا شبکه های دسترسی رادیویی مجازی 5G ایجاد کند. این شرکت خود را اولین فروشنده بزرگ شبکه در سراسر آمریکای شمالی اروپا و آسیا می داند که وظیفه توسعه تجاری آن را بر عهده دارد. این شرکت خاطرنشان کرد با استفاده از افزایش تقاضا برای شبکه 5G امکان پیاده سازی این فناوری به بهترین شکل را خواهد داشت. در همین زمینه این شرکت مشارکت خود را با تیم‌هایی مانند شرکت خصوصی نرم افزار Amdocs در دانشگاه هاوارد آغاز کرده است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

در حالت کلی شبکه های رادیویی مجازی 5G یا vRAN به چه مجموعه ای گفته می شود؟ مجموعه گسترده ای از سخت افزار های اختصاصی در زمان استقرار شبکه 5G استفاده خواهد شد در واقع این سیستم ها قطعات مورد نیاز این شبکه را نیز تامین می کنند. در این بین استفاده از یک قطعه انحصاری همانند قطعات اختصاصی باعث قفل شدن آن اکوسیستم و خرید این تجهیزات تنها از طریق یک فروشنده خواهد شد.

 به همین دلیل برخی از اپراتور ها و فروشندگان برای رشد اکوسیستم شبکه 5G اتحادی را با نام O-RAN ایجاد کردند که در آن استانداردهایی برای فناوری Open RAN تشکیل دهند. بدین ترتیب امکان ترکیب اجزای سازنده توسط اپراتورهای تلفن همراه به وجود می‌آید تا مقرون به صرفه ترین راه حل و بهترین عملکرد ارائه شود. شبکه های دسترسی رادیویی مجازی 5G یا vRANها با حذف سخت افزار البته به غیر از آنتن امکان اجرایی شدن نرم افزار های مجازی روی سرور های تجاری را وجود می‌آورند. به این ترتیب علاوه بر به کارگیری سخت افزار ارزان‌تر اجزای کمتری نیز استفاده خواهد شد. در واقع یک شبکه 5G با اجزای vRAN دارای انعطاف پذیری بیشتر و استقرار سریع تر نیز خواهد شد.

سامسونگ در بیانیه ای که پس از آزمایش راه‌حل‌های vRAN در آزمایشگاه مرکزی انجام داده است اعلام کرد: با توجه به نوآوری این شرکت و تجربه تجاری در مقیاس جهانی با کمک اپراتورهای سطح یک سراسر جهان می‌تواند پیشرفت vRAN و Open RANرا رهبری کرده تا به بازارهای تجاری بزرگتر نیز وارد شود.