اولین کارخانه تولید باتری خودرو سامسونگ در ایالات متحده ساخته می شود

شرکت سامسونگ Samsung SDI اعلام کرد قرار است اولین کارخانه این شرکت در ایالات متحده با هدف تولید باتری خودروهای برقی آغاز به کار کند. همکاری این شرکت کره جنوبی با شرکت خودروسازی استلانتیس آغاز خواهد شد. با همکاری این دو شرکت رقابت با رقبای محلی نیز در منطقه افزایش پیدا خواهد کرد. به گزارش […]

شرکت سامسونگ Samsung SDI اعلام کرد قرار است اولین کارخانه این شرکت در ایالات متحده با هدف تولید باتری خودروهای برقی آغاز به کار کند. همکاری این شرکت کره جنوبی با شرکت خودروسازی استلانتیس آغاز خواهد شد. با همکاری این دو شرکت رقابت با رقبای محلی نیز در منطقه افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به گفته سامسونگ، اولین کارخانه تولید باتری مربوط به این شرکت در ایالات متحده و در آمریکای شمالی خواهد بود. طبق گزارشی که سم موبایل منتشر کرده است همکاری سامسونگ با کارخانه خودرو سازی استلانتیس برای تولید باتری امضا شده است و این دو شرکت در آینده نزدیک به عنوان رقبای دو شرکت دیگر LG Energy و SK On در ایالات متحده خواهند بود.

دو شرکت استلانتیس و Samsung SDI فعالیت اولیه خود را با تولید سلولهای باتری و قطعات خودروهای برقی از سال ۲۰۲۵ آغاز می کند. در بیانیه مطبوعاتی سامسونگ نیز اعلام شده است ظرفیت تولید سالانه حدود ۲۳ گیگاوات ساعت است. این شرکت قصد دارد در آینده این میزان تولید را به ۴۰ گیگاوات ساعت افزایش دهد. محصولات تولیدی نیز می توانند در خودروهای پلاگین هیبریدی در کشورهایی مانند کانادا، مکزیک و خود ایالات متحده استفاده شود. هنوز مبلغ سرمایه گذاری اولیه تولید این کارخانه توسط این دو شرکت منتشر نشده است. اما احتمالا مبلغ این قرارداد حدود چند میلیارد دلار است.

شرکت آمریکایی استلانتیس در سال ۲۰۲۱ با ادغام دو شرکت فیات کرایسلر و شرکت خودروسازی فرانسوی پی‌اس‌ای به وجود آمد. این ابر شرکت علاوه بر عنوان شریک قوی برای سامسونگ مالک برند های مختلف از خودرو مانند دوج کرایسلر مازراتی و سیتروئن است. پیش از این استلانتیس موفق به تولید باتری فیات 500e و جیپ رانگلر شده بود.