حسگر جدید سامسونگ عملکردی شبیه به چشم انسان دارد

سامسونگ مدعی است حسگر جدید این شرکت عملکردی شبیه به چشم انسان دارد. این حسگر جدید به نام ISOCELL GWB مجهز به الگوی فیلتر رنگی است و ۶۴ مگاپیکسل خواهد بود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از سام موبایل، سامسونگ اخیراً از نخستین دوربین ایزوسل با الگوی فیلتر رنگی […]

سامسونگ مدعی است حسگر جدید این شرکت عملکردی شبیه به چشم انسان دارد. این حسگر جدید به نام ISOCELL GWB مجهز به الگوی فیلتر رنگی است و ۶۴ مگاپیکسل خواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از سام موبایل، سامسونگ اخیراً از نخستین دوربین ایزوسل با الگوی فیلتر رنگی RGBW رونمایی کرد. نام این حسگر جدید ISOCELL GWB است و اندازه آن نیز ۶۴ مگاپیکسل است. پس از آن نیز مدیر ارشد فناوری سامسونگ الکترونیک چین نیز این حسگر را معرفی کرده و عملکرد آن را شبیه چشم انسان دانسته است.

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

 در توسعه این حسگر یک پیکسل سفید در الگوی فیلتر رنگی قرار داده شده تا افزایش حساسیت به نور حسگر ایجاد شود. همین نکته به ثبت تصاویر روشن تر با دقت رنگ بیشتر شده است. این حسگر حاصل همکاری سامسونگ و شرکت چینی تکنو موبایل بوده است. احتمالاً تکنو نیز از این حسگر جدید و قدرتمند برای نخستین بار روی گوشی‌های جدید خود استفاده خواهد کرد. حتی امکان دارد این حسگر به صورت انحصاری و با این برند عرضه شود و مشتری های سامسونگ بتوانند از این قطعه در عکاسی استفاده کنند. توضیحات مربوط به این حسگر شبیه مشخصات دوربین سری گوشی‌های گلکسی اس ۲۲ نیست. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت این حس گر در زمان رونمایی از این گوشی در تاریخ ۲۲ عرضه نمی شود.

در برخی شایعات نیز این حسگر را تنها حسگر مجهز به قابلیت RGBW سامسونگ ندانستند و معتقدند سامسونگ یک حسگر 50 مگاپیکسلی با قابلیت RGBW نیز به زودی عرضه خواهد کرد. هنوز امکان آزمایش و استفاده از این حسگر برای منتقدان فراهم نشده و این اطلاعات نیز تنها توسط تیم تحقیق و توسعه سامسونگ منتشر شده است.