فیس‎بوک وجود قابلیت فید اخبار ثانویه را تایید کرد

به نظر می‎رسد تغییرات اخیر فیس‎بوک در اپلیکیشن اصلی این شبکه‎ی اجتماعی تنها کپی‎برداری از رقبا نبوده است، چون بسیاری از کاربران در توئیتر گزارش داده‎اند که به صورت ناخواسته به محک‎زنندگان قابلیت جدید این شرکت یعنی فید اخبار ثانویه تبدیل شده‎اند. این قابلیت، که به شکل یک آیکون موشک فضایی هم در اینترفیس این […]

به نظر می‎رسد تغییرات اخیر فیس‎بوک در اپلیکیشن اصلی این شبکه‎ی اجتماعی تنها کپی‎برداری از رقبا نبوده است، چون بسیاری از کاربران در توئیتر گزارش داده‎اند که به صورت ناخواسته به محک‎زنندگان قابلیت جدید این شرکت یعنی فید اخبار ثانویه تبدیل شده‎اند. این قابلیت، که به شکل یک آیکون موشک فضایی هم در اینترفیس این اپ برای اندروید و هم iOS ظاهر شده است، ظاهرا تقریبا یک ماهی است ارائه شده ولی تا الان به صورت مخفی بوده است.

News Feed (فید اخبار) جدید جای شگفتی ندارد که یک نوع ابزار بازاریابی بوده که هدف آن ترغیب کاربران در لایک کردن صفحات جدید است. باز کردن این آیکون باعث می‎‏شود یک فید مملو از پست‎ها توسط صفحات همانند با مواردی که آن‎ها از قبل لایک کرده‎اند، ظاهر شود. گرچه این الگوریتم هم‎چنین لایک دوستان کاربر و محبوبیت پست نیز را مد نظر می‎گیرد.

تغییرات گسترده ی فیسبوک در اپلیکیشن ویندوزفون

تبلیغات :

Neuralink Marketcap

فیس‎بوک نیز وجود این قابلیت را تایید و اظهار کرده است “ما در حال محک زدن یک فید مکمل برای مقالات، ویدئوها و تصاویر محبوب هستیم که برای هر فرد براساس محتوایی که احتمالا دوست دارد، شخصی‎سازی شده است. ما از افراد مختلف شنیده‎ایم که خواهان راهی برای بررسی محتوای جدیدی هستند که هنوز در ارتباط با آن‎ها قرار نگرفته‎اند.”

این قابلیت جدید گفته می‎شود در اختیار کاربران تعدادی از کشورها قرار گرفته، گرچه هنوز تعداد اندکی از کاربران قادر به استفاده از آن هستند.