اخبار شرکت‌ها

انتخاب هوآوی به عنوان خلاق ترین شرکت در زمینه فناوری بی سیم

در حال حاضر شرکت‌های بسیاری در جهان در زمینه فناوری بی‌سیم فعالیت می‌کنند. اما در این میان تنها تعداد اندکی از شرکت ها هستند که به موفقیت های بزرگ دست یافتند. این شرکت‌ها توانستند مصرف‌کنندگان قابل‌توجهی را به خود جذب کنند . یکی از این شرکتهای موفق سازنده محصولات فناوری هواوی است که در دنیا کاربران زیادی دارد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در جدیدترین آمار منتشر شده، هواوی به عنوان خلاق ترین شرکت در زمینه فناوری های بی سیم معرفی شده است. از نمونه ساخته های این شرکت تلفن های هوشمند سری میت هستند که خود نشان دهنده موفقیت این شرکت در به روز رسانی مداوم فن آوری است.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

به گزارش incoPat شرکت هواوی از ابتدای سال میلادی تاکنون حدود ۸۶۰۷ پتنت جدید مربوط به سیستم های فناوری بی سیم ثبت کرده است. بدین ترتیب هواوی بالاتر از کوالکام و در صدر فهرست خلاق ترین شرکت قرار گرفته است. پس از آن کوالکام با ثبت ۵۸۰۷ و در رده دوم قرار دارد. سومین شرکت نیز مربوط به اوپو چینی است که ۵۳۵۳ پتنت ثبت کرده و بانک اطلاعات آن نیز در incoPatقرار دارد.

در این آمارها همچنین آمده است که چین و ایالات متحده حدود ۳۲ درصد از پتنت های ثبت شده در جهان را سهم خود کرده اند و پس از آن ژاپن با ۱۵ درصد در رده دوم و کره جنوبی نیز با ۷ درصد در رده سوم قرار دارد. در گزارش incoPat در مورد پتنت های ثبت شده مربوط به فناوری 5G آمده است: فناوری‌های مربوط به شبکه ارتباطات بی سیم نقش مهمی در توسعه 5G داشته و با توجه به رقابت فعلی موجود این فناوری در آینده به یک استراتژیک مهم برای شرکت ها تبدیل خواهد شد.

علاوه بر آن هواوی در کمک به 3GPP برای تهیه استانداردهای 5G پیشرو است. این استاندارد برای تهیه پروتکل هایی در مخابرات و تلفن همراه استفاده می شود. پس از این شرکت اریکسون و کوالکام بیشترین کمک را به این استانداردها کردند.  همچنین SCMP توانست استانداردهای مربوط به 5G را تکمیل کرده و برنامه های احتمالی برای این فناوری را در مورد رانندگی خودکار، کارخانه های هوشمند و جراحی از راه دور اجرایی خواهد کرد.

دیدگاه کاربر


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا