چند شرکت فعال در زمینه محاسبات کوانتومی در لیست تحریم آمریکا قرار گرفتند

دولت ایالات متحده با ادعای نگرانی‌هایی در زمینه سیاست خارجی چند شرکت چینی را به لیست تحریم خود اضافه کرد. فعالیت این شرکت های چینی در زمینه محاسبات کوانتومی بوده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دلیل اصلی تحریم این شرکت های چینی به ادعای حکومت فدرال ایالات متحده کمک این شرکت […]

دولت ایالات متحده با ادعای نگرانی‌هایی در زمینه سیاست خارجی چند شرکت چینی را به لیست تحریم خود اضافه کرد. فعالیت این شرکت های چینی در زمینه محاسبات کوانتومی بوده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دلیل اصلی تحریم این شرکت های چینی به ادعای حکومت فدرال ایالات متحده کمک این شرکت ها به توسعه برنامه ای در زمینه محاسبه کوانتومی در ارتش چین بوده است. پیش از این نیز این دو کشور در زمینه مسائل مربوط به تایوان تنش های زیادی را تجربه کرده اند.

به گفته ایالات متحده اکنون ۸ شرکت فناوری در چین در لیست سیاه این کشور قرار گرفتند. دلیل آن نیز تلاش‌های آنها برای کمک به ارتش چین در محاسبات کوانتومی است به طوری که اکنون تعداد شرکت های موجود در لیست سیاه از زمان دولت ترامپ تا کنون افزایش داشته است.

 به گفته وزارت بازرگانی یالات متحده نیز ۱۶ فرد و نهاد فعال چینی و پاکستانی به این لیست اضافه شدند. این افراد در فعالیت‌های هسته‌ای محافظت نشده پاکستان و یا موشک‌های بالستیک فعالیت می‌کنند. انستیتوی فیزیک و فناوری مسکو به صورت جداگانه در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته است.

تامین کنندگان برای فروش اقلام خود به شرکتهای موجود در لیست سیاه نیاز به دریافت مجوز های لازم دارند. ممکن است درخواست آنها نیز رد شود. در حال حاضر هواوی بزرگترین شرکت موجود در لیست آمریکا است که از سال ۲۰۱۹ و تنها به دلیل تهدید امنیت ملی ایالات متحده به لیست تحریم اضافه شد. به همین دلیل تامین کنندگان اصلی این شرکت ارتباط خود را با این غول مخابراتی چین قطع کردند و تاکنون تولید گوشی‌های جدید برای هواوی با دشواری انجام گرفته است.

تبلیغات :

buy Neuralink